| PDM2000 a întrebat:

Hey nu stiu ce sa fac m-am certat cu bff mea si a spus ca am terminat'o cu ea de tot sa va spun cum s-a intamplat
Am iesit afara cu ea si fosta ei colega de la generala... recunosc ca de la o vreme nu o mai prea inghit pe fosta ei colega. Cand am iesit afara a intrebat'o pe prietena mea daca nu vrea sa i cumpere cristalina iar pe mine nu m-a intrebat nimic dupa ce ia luat cristalina a inceput fosta colega sa ma intrebe ce imi place la pretenumeo i-am spus sa inceteze sa ma mai intrebe de el iar chestia care ma enervat este ca dupa ce i-am dat raspunsul a tras'o pe prietena mea la oparte asa ca am sunat'o pe prietena mea sa vad ce face i-am povestit ce s-a intamplat si a zis ca iasa cu mine afara apoi prietena mea m-a chemat sa merg pana acasa cu ele cand au coborat le-am spus ca nu mai vreau sa stau afara si am plecat acasa apoi am sunat'o pe o prietena foarte buna ca sa ne intalnim am iesit afara apoi mau sunat ele ca sa ramurim chestia eu le-am refuzat si nu am vrut sa ies la ele nefiind acasa pana la urma m-au convins si le-am spus adevarul si am mers la ele atunci a inceput cearta am mers acolo si a inceput sa imi spuna de prietenul meu ca este prea mare pentru mine si chestii de genu iar mama mea era acolo si a auzit tot ce a spus. A luat'o putin la rost pe fosta colega iar prietena mea a inteles ca sa luat si de ea si mi-a spus in fata ca a terminato cu mine eu i-am spus pe mes ca mama mea nu sa luat de ea insa nu ma mai acsultat si mi-a dat ignor acum cand trec pe langa ea nici nu ma mai saluta nu stiu ce sa fac:-((

3 răspunsuri:
| daBăliu a răspuns:

Du-te la ea, dai o palma si spune-i ca tu nu esti bataia ei de joc... Sincer asta e cea mai buna solutie

| nico1996 a răspuns:

Ma scuzati ca intervin dar dyya nu prea zice adevarul, problema e ca ea vrea sa ma aiba doar pentru ea, adica eu daca vorbesc cu vreo alta prietena face bot, apoi am auzit foarte bine ce a zis mama ei, a spus si de mine si de prietena mea, si surda nu sunt, si am auzit perfect, ca a zis ca voi adica eu si geo prietena mea, nu i s-a adresat doar ei. eu una m-am saturat, eu incerc sa i dau un sfat bun ca asa fac prietenele si pentru ca nu vreau sa faca aceeasi greseala ca mine, eu fiind mai mare ca ea cu 4 ani, si inca ceva prietenu asta e ei, abia a venit o data sa o vada intr-un an de zile, pai asta e relatie fratilor, cand iubesti pe cineva faci tot posibilul sa vi sa o vezi cat mai vezi, si inca ceva, daca vorbesti cu el doar pe mes iti poti da seama cum e el de fapt? eu am vazut o convorbire cu el si cu o fata si i zicea la aia vai iubire, te iubesc si chestii de astea, si deja mi-am dat seama cu e el si de aia am vrut sa i deschid ochii fetei asteia, dar dupa ce maicasa m-a facut in ultimul hal de m-a facut sa plang, ea de cand se cunoaste cu asta e schimbata total fata de mine, eu nu mai pot rezista in conditiile astea, iar ea cand maicasa ma facea in tot halul ea nimic nu o zis, o stat ca o muta, inca ceva fata asta are 12 ani si ala 20, si voi stiti ce le trebuie baiatilor in ziua de astazi. eu una nu mai rezist asa, m-am saturat

| PDM2000 explică (pentru nico1996):

Nu zic adevaru ca eu mint sau cum? si da am vrut sa te am doar pentru mine pentru simplu fapt ca sa nu te pierd si da in trecut faceam bot dar acum nu cred ca mai faceam bot pentru ca am inceput sa ma inteleg cu geo o vreme si nu nu ai auzit nu cred ca ai auzit bine pentru ca mama mea a avut treaba cu geo daca la inceput nu a stiut sa se exprime treaba ei insa am vorbit si cu ea acasa si mi-a spus ca cu tine nu a avut nicio treaba si nici n-ar fi avut de ce sa aiba treaba eu nu stiu cu ce am gresit in chestia asta da de cand vorbesc cu el acelasi sfat mil dai ai fost dispusa sa o termini cu mine doare pentru ca mam impacat cu el si asta ai si facut si daca gresesc ce e? e viata mea si el s-a schimbat foarte mult de atunci incearca sa vina mai des la alba da ai vazut conversatia aceea acum 5 4 luni si in acele 4 5 luni el s-a schimbat foarte mult si daca tot zici ca mamicamea te-a facut in ultimul hal cum te-a facut? eu nu cred ca vorbea de tine in primul rand si eu ce vina am? daca unul dintre parinti tai facea asa cu mine tu interveveai eu nu cred... nu cred ca m-am schimbat de cand ma cunosc cu el insa acum e viata ta faci ce vrei eu am vrut sa iti spun adevaru recunsoc ca si eu am gresit in trecut ca am fost mai indiferenta dar am avut si eu niste probleme acum e inzadar degeaba mai imi cer eu iertare ca tot nu e cale de impacare pentru tine