| MissBlueeee a întrebat:

Hey happy O intrebare ciudata : Ce e iubirea? CE e ea pentru voi? Cel mai frumos raspuns fundahappy

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Iubirea este acel sentiment care de multe ori de face sa zbori.iti da aripi,te face fericita.ea aduce bucurii, dar cateodata si suferinta.acest sentiment nu poate fii explicat in cuvinte omenesti.este ceva ce simti pentru o persoana speciala... iubirea este cel mai minunat dar, de o valoare nepretuita, pe care Dumnezeu le-a dat-o oamenilor.Venind de la Dumnezeu,iubirea mosteneste eternitatea, depasind chiar moartea. Iubirea adevarata nu asteapta NICIODATA NIMIC in schimb. Iubirea inseamna daruire totala, inseamna uitare de sine.Sa invatam sa iubim cu adevarat, fara a cere ceva in schimbul iubirii noastre.
Par nebunesti aceste cuvinte astazi cand o asemenea iubire este aproape de negasit nici in filme n-o mai gasim.Dar atata timp cat o pomenim exista o speranta ca ea sa renasca!

| sunset a răspuns:

N.am de unde sa stiu.nu cred ca am iubit niciodatasad
am avut niste sentimente destul de puternici pentru un tip acum vreo 3 ani, aveam fluturasi in stomaclaughingsi abia asteptam sa il vad.dar nu cred ca a fost iubire.
iar acum sunt cu cineva pe care nu stiu daca il iubesc, doar il respect si tin la el...
nu stiu iubirea...e prea mult pentru mine, imi ajunge o persoana pe care sa o iubesc, adica pe mine.nu cred ca pot iubi mai mult...