| anonim_4396 a întrebat:

tongue Ce inseamna "iubirea" Pentru voi? laughing Stiu ca e o intrebare cam ciudata... Dar vreau sa vad daca gandesc corect big grin As vrea raspuns de la cei care chiar iubesc o persoana anume big grin. Nu vreau raspunsuri gen "Nimeni nu stie cu exactitate" tongue. Fiecare cuvant are o definitie, la fel cum fiecare inceput are un sfarsit happy. Dau fundita si vot la cel mai frumos si mai apropiat de raspunsul meu la aceasta intrebare big grin

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Iubesc pe cineva acum, desi ea nu.iti pot spune ca oriunde ma duc,pe ea o caut,cu ea in minte imi incep ziua,la fel o si termin.iar cand eram aproape si puteam sa o ating era ca si cand timpul se oprea in loc, toate dispareau din jur, iar eu uitam sa respir, iar cand ma saruta, nici eu nu mai stiam cine sunt si ce fac.cand o priveam in ochi, eclipsa orice frumusete am vazut pana atunci.in fiecare zi doream sa-i fiu aproape, doar sa stau langa ea, sa o privesc pentru ca ea era ceea pentru care traim, traiam ca sa-i aduc un simplu zambet pe buze si sa-i fac ziua cu putin mai mizerabila in infernu care traiam.am 21 de ani si am avut destule fete ca sa stiu ca pe ea am/o iubesc.

| anonim_4396 explică (pentru stark47):

Frumos raspuns happy. Vot! big grin

| AOLEVRIC a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Ieiii, stiu si eu ceva despre iubire.

| stark47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci,ti-am spus doar o parte din ce am simtit cat am stat cu ea.si o parte din ce simt acum ca nu mai suntem impreuna

29 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea crește, se usucă și moare. Iar când găsim alta cu adevărat, această se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."
Cuvinte proprii!

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Mda, cred ca tu meriti cu adevarat funda, pentru ca e exact ce am simtit eu happy.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit că nu era nevoie happy Să ai o zi frumoasă.

| h3r a răspuns:

Să gândești corect? Păi n-ai cum să spui așa ceva.

| AOLEVRIC a răspuns:

Iubirea e atunci cand acea persoana [ pentru care o simti ] iti e indispensabila si nu poti trai fara ea. Atunci cand te gandesti in fiecare clipa a vietii tale la ea si nu iti doresti de car sa o vezi happy. Cand te trezesti la 3 noaptea doar sa vorbesti cu ea. Cand ai lasa totul pentru ea fara sa te uiti inapoi. Cred ca asta e iubirea, definita subtil si in cateva cuvinte... depinde de cum o simte fiecare.

| anonim_4396 explică (pentru AOLEVRIC):

Mda, foarte apropiat de ce cred eu ca e iubirea laughing Mersi pentru raspuns happy O sa iti dau vot, si si funda, daca nu imi da nimeni un raspuns mai bun big grin. Oh, apropo laughing Bine spus "definita subtil in cateva cuvinte" Dupa cum cred eu... S-ar putea scrie o carte despre definitia iubirii happy

| AOLEVRIC a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai o carte? laughing Aia ii doar editie de buzunar cred, vreo 45665435246 de volume ar fi de ajuns. big grin Mai ales ca fiecare crede altceva despre Iubire.

| anonim_4396 explică (pentru AOLEVRIC):

Ca bine zici... laughing

| TizZu15 a răspuns:

Iubirea nu se poate spune prin cuvinte, ea se simte.

| anonim_4396 explică (pentru TizZu15):

Ohooo laughing Deja ai ajuns la sentimentul de posesie big grin Dar frumos raspuns happy

| suntZeu a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa! Dai posibilitatea cuiva sa te distruga, e simplu.U cand ii spui unei persoane c-o iubesti devi vulnerabil

| CreaţaWsz a răspuns:

Iubirea inseamna sa dai posibilitatea cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face. Acolo unde nu e respect si sinceritate nu exista iubire.

| adrianamara a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna tot, fara ea n-as mai fi nimic, n-as mai fie eu, impartasita sau nu iubirea ramane fericirea suprema!

| anonim_4396 explică (pentru adrianamara):

Ca bine zici thinking Iti dau un vot de folositor laughing Nu m-am gandit la asta... big grin

| adrianamara a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi frumos

| adrianamara a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc

| неизвестныйй a răspuns:

Nimeni n-are cum să-ţi explice ce e "iubirea".
Asta o vei afla singur!

| anonim_4396 explică (pentru неизвестныйй):

laughing)) Eu stiu ce e iubireawinking Citeste mai bine intrebarea mea tongue Stiu ce e iubirea, stai calmwinking

| неизвестныйй a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ştii.
Ai 16 ani.
Când o să ai cel puţin 30 de ani îţi permiţi să faci afirmaţia asta.

| anonim_4396 explică (pentru неизвестныйй):

Aha happy Cum zici tuwinking

| Evelyna_Eve_1999 a răspuns:

Iubirea e un sărut furat, un zâmbet inocent, o îmbrăţişare pătimaşă... şi un suflet smuls din piept...

| anonim_4396 explică (pentru Evelyna_Eve_1999):

thinking Iubirea nu prea cred ca poate fi descrisa in doar atatea cuvinte laughing Ma rog, o sa il iau la socoteala big grin.

| Evelyna_Eve_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai smug ca raspunsul meu e bun tongue. Iubirea este viaţă. Şi dacă îţi lipseşte iubirea, îţi lipseşte viaţa. :Xhee hee!

| david96 a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos sentiment posibil de pe pamant, care te face sa te simti extraordinar inseamna sa uiti de orice suferinta si sa te gandesti doar la accea persoana.

| JessikaJ a răspuns:

Iubirea e singurul lucru care te condamna la suferinta.

| AdrianVaduvaVL a răspuns:

Iubirea este doar un pretext pentru barbati ca sa nu mai dea bani pe curve.