| JustMe6996 a întrebat:

Ce este iubirea? dau fundita pentru cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| Iancugeorgiana a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos, sincer si profund sentimentlove struck.Cand iubesti totul ti se pare minunat, te simti minunat, fericit alaturi de persoana iubita.Esti in stare sa faci orice pentru aceea persoana doar sa o stii langa tine, treci peste orice greseala, peste orice cuvant.Cand iubim nu vedem nici un defect al persoanei respective ci doar calitati.
Iubirea este cea care ne face sa ne simtim in al noulea cer,care ne face puternici, care ne schimba viata de la o zi la alta. Iubirea este totulhappy.
Pacat ca un sentiment atat de frumos cum este iubirea, uneori te poate si rani, iar atunci este mai greu si mai dureros, pentru ca va lasa in urma sa rani in suflet pe care nimeni nu le va putea sterge niciodata.Chiar si cu trecerea timpului, chiar daca noi vom spune ca am trecut peste, vom vedea ca in locul ranii a ramas cicatricea care va durea ori de cate ori o vom atingehappy

11 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Ceva de nedescris. sper sa te ajute sa intelegi mai bine melodia asta!

Love's not a feeling
Love's not convenient
But I know love will change your life
Love takes sacrifice
Love cuts like a knife
Sometimes love will make you cry
Love's not easy
But it's worth it

Love is a hunger
But love won't leave you empty
See it's the language of the heart
Love can steal your pride
But love won't let you hide
It takes everything you've got
Love's not easy
But it's worth it

What you gonna do when the bottom falls out
And you're left with nothing but your fear and your doubt to hold to
Who will hold you?
Where you gonna run when it's all on the line
And you're looking for someone to save your life
To save your life

Love can hear you
Love can heal you
If you let it inside
Oh, remember now
Love's not easy
But it's worth it

What you gonna do when the bottom falls out
And you're left with nothing but your fear and your doubt to hold to
Who's gonna hold you?
Oh, where you gonna run when it's all on the line
And you're looking for someone to save your life
To save your life

Love can hear you
I know love will heal you
If you let it inside
Oh, remember now
Love's not easy
But it's worth it.
( Francesca Battistelli- worth it)

| Roxana0606 a răspuns:

Nu sunt destule cuvinte sa spui ce-i iubirea pentru ca ea se simnte nu se exprima in cuvinte

| BlackheartQueen a răspuns:

Iubirea e un vierme ce roade neincetat o inima de fata si alta de baiat :)
Sau preferata mea: http://data.whicdn.com/......_large.jpg
true story.

| 4b a răspuns:

Singurul joc in care ambii castigawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre. Daca invatam plini de iubire (cu pasiune) vom memora si vom intelege mult mai usor. Daca ascultam cu iubire, vom auzi mai multe si mult mai bine. Daca vorbim cu dragoste, cuvintele noastre vor capata o forta neinchipuit de mare. Daca vom adormi cu dragostea in suflet, somnul nostru va fi odihnitor si profund ca al unui copil. Daca vom gandi atunci cand suntem plini de iubire, gandurile noastre vor capata profunzime si stralucire. Gandurile care se cladesc prin iubire vor fi mai luminoase decat razele soarelui si mai patrunzatoare decat sagetile lui Arjuna.Toate acestea si multe altele apara atunci cand iubirea este prezenta in fiinta noastra.

A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar intrebarea asta. cred ca s-au plictisit cu totii sa raspunda la aceleasi intrebari.

| ÐÿÅ a răspuns:

Iubirea este ca o ciocolata calda atunci cand mori de frig in statie si cand bei ciocolata parca ti se dezgheata toate simturile, parca traiesti din nou cel putin pentru un moment. Cu asta se aseamana iubirea pentru mine! :*

| k_7073 a răspuns:

M-a rupt Yojiдวงล...
Iubirea este o reactie chimica in creier,
tin sa mentionez ca e cel mai relevant raspuns la intrebarea ta deci daca esti corect imi dai fundita, si iti reformulezi intrebarea daca crezi ca e cazul

| Wilma a răspuns:

What is love?
Baby don't hurt me,
Don't hurt me
... no more \:d/

| Garganoit a răspuns:

Cel mai bun mod de a face omul sa sufere tongue

| JustMe6996 explică:

Mersi tuturor