| Mihaela_Adriana_1997 a întrebat:

Hey, o prietena de-a mea are 15 ani si a ramas insarcinata. Vrea sa pastreze copilul amandoi dar nu stiu nici un parinte, si nu stiu ce sa faca.Iii puteti ajuta cu un sfat?

5 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Copiii au copii. Fain aşea.Mă întreb odraslele noastre o să fie mai ahiate după sculă ca voi?

| Mareacluj a răspuns:

Probabil prietena ta este undeva la o scoala si daca e asa, acolo e un psiholog si cred ca ar trebui sa mearga sa vada ce ar putea-o sfatui. pe de alta parte nu ai spus cati ani are viitorul tata, daca e minor e mai greu. Parerea mea e ca ar trebui sa pastreze copilul daca asta isi doreste cu adevarat. Insa e o decizie f.grea si ma tem ca la anii astia, mai ales daca ambii sunt minori in intretinerea parintilor, va trebui sa o ia impreuna cu parintii. Pentru ca daca parintii nu vor vrea ce o sa faca ei cu copilul? Cu ce o sa il creasca? pe de alta parte eu cred ca nu ar trebui sa faca avort pentru ca va regreta toata viata. Mai degraba il da spre adoptie, unde ar putea sa-si vada vreodata copilul, decat sa stie ca ar fi putut sa-l aiba si a renuntat la el. Nu si-ar ierta-o toata viata.

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Poi parerea mea ar fi ca nu este bine sa pastreze copilul. Exista un risc mare la nastere daca mama va fi mica de ani... S'ar putea pierde si copilul cat si mama. Sfatul meu ar fi sa il avorteze si la 18 ani sa ramana.Acum chiar daca copilul ajunge la 9 ani este riscul prea mare si prin cezariana si prin cale naturala

| oty2001 a răspuns:

Ar trebui sa le zica parintilor si sa-si asume responsabilitatea si sa creasca copilul deoarece acesta are dreptul la viata!

| Ykz a răspuns:

Bună.

Ce ar putea face, după mine? happy. Să avortezewinking. Nu are cine să crească acel copil, dacă nici un părinte nu ştie când va afla o să o pună să avorteze, e prea tânăra la 15 ani să aibă copil. Ce a fost în mintea ei să facă aşa ceva fără protecţie, nu pot să-mi imaginez ce a fost în mintea ei rolling eyes.

România asta se duce în jos, din ce în ce mai mult. Serios acum. la 15 ani cu copil? straight face. Înţeleg, fă-o şi la 10 ani, dar cu PROTECŢIE că d-asta sau şi înventat aşa ceva.
Să avorteze, asta zic eu.

Succes :*.