| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Până la ce vârstă cresc fetele?

24 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In inaltime pana pe la 15-16 ani, in latime multe dintre ele cresc pana pe la 60 de ani sau chiar mai mult.

| FreddieM a răspuns:

Bai Mariusica, te credeam oleaca mai,, smerit'', dar in final, om esti si tu, nu? No ofence frate, ai fost doar comic.
Pace

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Tu spui asta pentru ca nu ti-ai luat niciodata picioare in fu+nd de la o femeie, ei bine eu mi-am luat mereu.

| FreddieM a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca ti le-ai luat, e clar ca nu a fost cea potrivita tie. Poate a fost mai bine asa, uneori un avertisment acum previne un dezastru in viitor.
Pace

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

"dezastru in viitor" adica te referi la vechia poveste cand ea isi bate joc de fraier iar prostul o omaora si ajunge la parnaie unde il bat si violeaza handicapatii. Stiu povestea asa se inatampla in fiecare generatie dar eu nu am fost asa eu am stat si am inghitit mizeriile ei, mortii mamii ei de femeie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Am un vecin care a trecut prin aceeasi poveste ca si mine si prostul ia tras o bataie de a bagat-o in scaunul cu rotile. Nu stiu poate nu sunt eu destul de istet dar si ele sunt niste c+urve si niste jigodii (in dinafara de mamica) ca te termina psihic. Daca o omoram ma violau si ma bateau handicapatii la puscarie practic imi faceau botezul mai pe romaneste spus cu 10% sanse de supravietuire.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Tu cand vorbesti cu mine nu mi-te adresezi cu "Bai Mariusica" ca eu nu sunt de la coada vacii si nu m-am nascut azi dimineata la ora 6:00, ci o faci intr-un mod cat mai civilizat si manierat ca un barbat adevarat adica "Domnu Marius" ai inteles, Domnule FreddieM.
Tu daca imi vorbesti frumos te respect dar daca imi vorbesti urat practic ma pis pe tine si la propriu si la figurat. Acum nu vreau sa las ganduriile necurate sa imi afecteze creierul dar mie nu imi place sa ma comport asa ca nu sunt in padure.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Te credeam mai cizelat si mai domn dar vad ca m-am inselat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Țară de c+urve si de PROSTI.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Tu cand o sa ai copii de sex masculin si o sa iti vorbeasca in exact aceeasi maniera in care mi-ai vorbit tu adica cu "Bai" sau cand te striga "Bai tata baiiii" nu o sa iti placa pentru ca nu o sa te simti respectat de copilul tau, practic se pisa pe tine ca D, baietii sunt smecheri pana la moarte.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Eu in viata mea nu am folosit cuvantul "Bai" caci eu mai intai de toate ma adresez cu Domnul X, Y, Z, exact cum vorbesc mafiotii s-au mai nou Mister FreddieM s-au in italiana signore FreddieM.

| FreddieM a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Scuzele mele, Marius. Meriti o precizare. Acel,, bai" nu avea intentia sa te jigneasca, dimpotriva, a fi vrut sa sune chiar prieteneste, ca o bataie prieteneasca pe umar, in sensul ca sunt in asentimentul tau, doar ca tu l-ai perceput eronat. Scuze iar.
As vrea sa exprim mai bine ideea ca sa nu intelegi anapoda.
Daca tipa te-a refuzat, e un semn bun pentru tine, nu era cea mai buna, mai potrivita tie, ti-ar fi facut viata naspa, asa ca mai bine renunti la ea din timp, castigi sanatate si scapi de stres.
O seara minunata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Gresit, Domnul Marius si sa stii ca te iert.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

O seara minunata si tie.

| FreddieM a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ar fi necesara o explicatie, de ce nu iti a acord apelativul,, domnule" pe care il tot pretinzi. Nu inaintez ideea ca ai jumatate din varsta mea, respectul si stima nu depind de varsta, dar daca ai trece in revista modul in care mi te-ai adresat pana acum, ai realiza singur ca nu sunt exact manierele unui,, domn". Sper sa nu te superi pentru observatia asta, daca intri in esenta ei, iti poate fi doar utila.
Pace

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Uite care e treaba Domnule FreddieM, eu am incercat sa te fac sa intelegi cum sta treaba pe aici la romani. Faza e ca daca nu vorbesti frumos e posibil ca in viata sa dai peste un prost care sa te aranjeze intelegi ce vreau sa spun. Eu inteleg foarte bine mesajul dumitale chiar daca tu ai de doua ori varsta mea, eu personal am incercat sa iti explic cum stiu eu mai bine pricepi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

Eu acum iti spun o vorba vechie din popor "nu fi prost caci e un simptom periculos". Eu prost nu sunt, dar asta numai daca vreau eu sa fiu pricepi. Esti om in toata firea noi aici nu suntem la gradinita ci pe un site de rahat si asa mai departe pricepi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru FreddieM):

(Ar fi necesara o explicatie, de ce nu iti a acord apelativul,, domnule") ba, eu cred ca ar trebui sa imi acorzi acest apelativ nu toti copii din Romania sunt prosti. Ori cum chiar daca esti de doua ori cat mine am sa trec cu vederea toata aceasta discutie pe care am avut-o si asa mai departe Domnule FreddieM.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana pe la 14-15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14-15

| Mogiojojo a răspuns:

Cresc pana la 30 daca stiu cum... dar nu stiu cum.

Răspuns utilizator avertizat
| Zorn a răspuns:

Pana la 18 ani maxim. Depinde.

| Kairaa a răspuns:

Asta depinde de la persoana la alta. De exemplu sunt unele persoane care au o creștere mai lentă decât ceilalți. Mulți spun că până la 16 ani dar nu este adevărat, cunosc persoane care au mai crescut si dupa.