| anonim_4396 a întrebat:

Hey prieteni am nevoie de ajutor!
Deci, am o colega pe nume Diana.Mai am o colega pe nume Madalina.Si Diana de ceva timp incepe sa o indeparteze pe Madalina de mine.Si nu stiu caum sa fac sa nu mai fie prietena cu Madalina, adica sa nu mai vb una cu alta asa mult.Ce sfaturi aveti? Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Daca ea s a despartit de tine atunci nu stiu ce sa zic, poate nu mai vrea momentan sa fie cu tine, oricum important este sa nu iti pierzi speranta, cine stie... poate intr-o zi tot impreuna o sa fiti

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa le tratezi pe amandoua la fel

| Gusky9 a răspuns (pentru mona):

Adica?

| mona a răspuns (pentru Gusky9):

Ca,sa nu se supere niciuna, cum te comporti cu una asa sa te comporti si cu cealata[sa nu faci diferenta intre ele]

| Gusky9 a răspuns (pentru mona):

Deci eu am fost cu Madalina dar ne-am despartit si cand aproape am recapatato s-a bagat fata asta si ma indeparteaza de Ea

| mona a răspuns (pentru Gusky9):

Pai atunci vorbeste in particular cu Madalina si spune-i ce vrea sa faca prietena ei......adica vrea sa te indeparteze de ea iar daca Madalina mai vrea sa fie cu tine ar trebui sa nu se lase influentata de ea si sa nu-i permita sa se bage intre voi

| Gusky9 a răspuns (pentru mona):

Pai Diana nu stie ca eu am fost in relatie cu Madalina si cand aproape o recapat(nu stiu sigur daca ma mai iubeste si de asta sunt foarte trist sad.)
ea incepe sa oa ia de langa mine cand incercam sa vorbim dar nu cred ca o face intentionat dar nu stiu cum se nimereste si incepe sa devina asa gen sefa-clasei
P.S.:Eu si Mada suntem cam timizi si azi a fost ziua mea si a reusit cu greu sa imi zica la multi ani.

| mona a răspuns (pentru Gusky9):

Nasoala situatie...invit-o pe Madalina la un suc si spune-i ca o vrei inapoi,macar sti o treaba, ori e alba ori e neagra si daca nu te mai vrea, ramaneti prieteni si gata si,, La multi ani,, si din partea mea

| Gusky9 a răspuns (pentru mona):

Pai noi abia reusim sa vb fata in fata si imi explodeaza inima cand e arpoape de mine, si ea s-a despartit de mine caci o iubesc prea mult incat nu pot traii fara ea, mersi pentru la multi ani

| Gusky9 a răspuns (pentru Gusky9):

Ok e intuneric nu vad nimic de asta scriu gresit

| Gusky9 a răspuns (pentru Gusky9):

Reformulez:
Pai noi abia reusim sa vb fata in fata si imi explodeaza inima cand e aproape de mine, si ea s-a despartit de mine, eu o iubesc prea mult si nu pot traii fara ea, mersi pentru la multi ani

| Gusky9 a răspuns (pentru mona):

Mersi pentru raspuns, mi-ai luminat ziua.Dar nu cum mi-o lumineaza ea.Ms oricum.Nb!

| mona a răspuns (pentru Gusky9):

N-ai pentru ce...Nb!

| mona a răspuns (pentru Gusky9):

Daca ea s a despartit de tine atunci nu stiu ce sa zic, poate nu mai vrea momentan sa fie cu tine, oricum important este sa nu iti pierzi speranta, cine stie... poate intr-o zi tot impreuna o sa fiti

| TheKataGirl a răspuns:

Vorbeste cu ambele colege, in special cu Madalina. Daca Madalina vrea sa stea cu Diana e alegerea ei si tu nu poti schimba asta. Intreab-o si pe Diana ce intentii are. E posibil ca totul sa fie in imaginatia ta.
Funda?

| Gusky9 a răspuns (pentru TheKataGirl):

Pai eu o plac pe Madalina dar sunt mai timid si daca ii zic s-ar putea sa se supere pe mine si m-as simti rau ca nu vreau sa fie suparata Madalina.