| ForbiddenLove23 a întrebat:

Hey prieteni happyAm si eu o intrebare pentru voi.Eu tocmai ce am trecut in clasa a 9-a si am inceput sa ma imprietenesc cu colegi mei dar as vrea sa stiu. oare voi ajunge intr-o zi in care sa ies cu ei afara...Voi ati patit ca la inceput sa nu fi prieten asa apropiat cu cineva dar dupa un timp sa iesiti impreuna?

Răspuns Câştigător
| ριтιкaa a răspuns:

Buna! eu am patit la fel cand am intrat in clasa a IX-a eram foarte timida si nu vorbeam cu nimeni, ma refer cu colegii dar cu timpul a inceput sa ma intrebe colegii de ce nu vorbesc cu ei si i-am spus ca nu sunt genul de persoana sa ma bag in seama cu ei daca nu ii cunosc si asa a inceput consersatia mea cu o fata si apoi am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si acum suntem cele mai bune prietene suntem de nedespartit. Nu pot sa stau o zi fara sa nu vorbesc cu ea.Ai sa vezi ca asa o sa fie si la tine, nu trebuie sa faci din asta o tragedie :* Sper ca te-am ajutat. Fundita? big grin

2 răspunsuri:
| PRamona a răspuns:

Eu zic ca atunci cand vb cu ei nu le da prea multe detalii personale pentru ca ar putea fi unii care sa se imprieteneasca cu tine cu un anumit scop asa ca analizeaza-le comportamentul! si fa-ti DOAR un singur prieten mai apropiat cu care te intelegi bine si usor usor o sa se adune mai multi.DAR ai grija ce prietenii in faci!

| BTWIN a răspuns:

Daca o sa vorbesti cu ei din ce in ce mai mult, o sa faceti schimb de opinii/pareri normal ca o sa iesiti si in oras happy