| lorypoly a întrebat:

Peste 2 saptamani va fi ziua mea de nastere si as vrea sa-l invit pe baiatul de care imi place, sa fiu doar eu cu el vreo 2-3 ore. Suntem colegi de clasa, dar nu stiu daca ar veni pentru ca noi nu suntem nici macar prieteni. ( de exemplu pe facebook nu vorbim decat ce faci si atat ). Voi ce credeti ar veni, sau oare mai am timp in 2 saptamani sa ma imprietenesc cu el? Am nevoie de niste sfaturi serioase, cine ma ajuta primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Achtor a răspuns:

In 2 saptamani ai timp berechet sa socializezi cu el, intreaba-l diferite chestii cum ar fi: ce a facut in vacanta, din astea iar daca sunteti colegi de clasa cu atat mai mult sunt mari sanse sa vina iar daca nu macar l-ai invitat....Noroc big grin

| lorypoly explică (pentru Achtor):

Nu am reusit sa ma imprietenesc cu el in 3 ani si o sa reusesc in 2 saptamani vorbind cu el pe facebook, din pacate nu prea cred.

| Achtor a răspuns (pentru lorypoly):

Never say never, asta vine cand te astepti mai putin iar daca esti cu el in clasa ar trebui sa aveti multe subiecte de vorbit ca de exemplu ce se intampla la scoala, in clasa, etc.

12 răspunsuri:
| DjDanutzy a răspuns:

Buna!
Imprietenestete cu el zilele astea
Gen: Iesiti undeva la un suc...
Vorbiti despre un subiect anume
Radeti impreuna
Distrativa
Si ai sa vezi ca va veni cu siguranta Dar:Trateazal ca pe un prieten adevarat zii problemele tale lui Asa castigi si increderea mai din timpwinking :*
Iti urez mult succes! Dar nu o sati trebuiasca va veni!

| lorypoly explică (pentru DjDanutzy):

Nu prea am cum sa ma intalnesc cu el, ca sta destul de departe de mine sad

| Cristiann25 a răspuns:

Poti pur si simplu sa-l intrebi daca vrea sa vina la ziua ta ce atata chestie aici!

| Mikhtarian a răspuns:

Ai timp destul
Degeaba il placi tu, daca el nu simte ceva pentru tine.
Vorbeste, vezi ce zice, si apoi incearca.

| TizZu15 a răspuns:

Eu zic sa-l intrebi, nu ai nimic de pierdut.Succes!

| tinka1 a răspuns:

Ce fel de raspunsuri :,, Fii sincera cu el,, sau,, Zii ce simti,, sau,, Fa primul pas,,. Sa nu faci asa prostii. Sunt proaste fetele care le zic baietilor despre emotiile lor, sau despre faptul ca sunt indragostite in el. Eu cred ca e cazul sa cauti pe altcineva. Sorry, dar asta e. Poate ca nu va potriviti, daca in 3 ani nu sunteti nici macar prieteni sau amici, atunci cauta altul. Baietii sunt cati vrei!

| secret093 a răspuns:

Spune-i ce simti : ori va face el primul pas, ori se va comporta ca si pana acum.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Fi sincera! cu el!

| lorypoly explică:

Mersi pentru raspunsuri, doar ca din pacate, Stefan, (acel baiat despre care vorbeam ), nu a putut veni doarece este plecat la o matusa din bacau.

| Kattth a răspuns:

Abordeaza-l pe facebook cu diferite subiecte, de exemplu muzica sau ce aveti voi in comun, trebuie sa existe ceva. Apoi totul o sa vina de la sine si o sa gasesti pe parcurs mai multe subiecte de discutie. Dupa cateva zile de vorbit pe facebook spune-i despre planurile pe care le ai pentru ziua ta si da-i de inteles ca ai vrea sa vina si el. Daca accepta atunci ai noroc si o sa fie cel mai frumos cadou de ziua ta, daca nu, asta este, cauta pe altcineva, stiu ca este greu dar sunt o groaza de baieti mai potriviti ca el pentru tine! Sper ca ti-am fost de ajutor.