| denioana a întrebat:

Hey stie cineva ce inseamna cand visezi pe cineva murind?

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Daca vezi un cadavru inseamna viata lunga.
Daca vezi pe cineva ca moare in fata ta inseamna amintiri ale trecutului, aspecte demult incheiate, situatii terminate.

9 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

In general, tu cum vezi moartea? Te sperie gandul mortii - al tau, al celor dragi, al altora din jur - ceea ce e normal, e o teama normala?
Oricum, moartea din vis nu inseamna moarte la propriu... poate avea diferite semnificatii... poate fi sfarsitul a ceva, a unei etape din viata de exemplu, o transformare Nu-ti face griji. Poate na-i sa mai visezi asa ceva. fundita?happy

| ionica56 a răspuns:

Insemana ca aceea persoana va trai multhappyFunda?

| Emma a răspuns:

Poi se spune ca i a murit moartea.Suna cam ciudat si nu stiu cat e de adevarat. Oricum nu toate visele se adeveresc asa ca stai linistita!
xoxo

| BellaRagazza007 a răspuns:

Dap... cand visezi ca moare cineva, inseamna ca se nashte cineva!

| andra7664 a răspuns:

Ca i-a murit moarteatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da i-a murit moartea

| Alecsx4u a răspuns:

Normal daca crezi in vise si semnificatii inseamna ca i-a murit moartea laughing

| Teo_3594 a răspuns:

Bunica mea spunea ca inseamna ca se petrece ceva in sufletul persoanei nu t ingrijora succes

| purifficatorualpha a răspuns:

Ma da-ca ai visat ca moare cineva inseamna ca se strica vremeahappy ai sa vezi