| Pampam1 a întrebat:

Hey, stiu ca nu e cea mai potrivita intrebare pentru acest site. Dar am de imaginat o intalnire cu un extraterestru.Sunt in lipsa de idei.Chiar nu stiu ce as putea scrie.Va rog ajutati-ma cu niste idei(nu compunere integral). Dau funda pentru cele mai bune idei si poate va pot ajuta la randul meu cu alte compuneriwinking
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| misa0missa a răspuns:

Buna happy
intalnire cu un extraterestru.thinking
pai poti incepe cam asa
"era o seara infricosatoare. eram cu un prieten la mine si ne uitasem la un film, iar apoi am auzit un zgomot ciudat in curte..." si asa mai departe
poti sa spui apoi ca extraterestrul v-a invitat pe tine si pe prietenul tau sa ii cunoasteti lumea si sa nu judeci acea fiinta dupa cum arata (daca era hidos sau cam asa ceva laughing )
poti sa spui ca ai invatat multe lucruri din acea calatorie nocturna
sper ca te descurciwinking
funda?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| blackrose269 a răspuns:

Poti spune ca te-a dus pe planeta lui si incepi sa povestesti ce s-a intamplat pe acolo, apoi la final poti spune ca a fost doar un vis.Sau ca l-ai tinut pentru un timp in casa, l-ai ascuns de parintii tai si vroiai sa ii arati cum e sa fi pamantean...de exemplu puteai sa incerci sa il inveti sa joace baschet sau sa faca prajituri... big grin

| Agradável a răspuns:

Zi cum e viata ta pe pamant.
Intreaba-l daca rasa lui e pasnica sau dornica de razboi.
Cu ce ganduri a venit sa viziteze Pamantul.
Ce rol are... daca are un rol important pe planeta lui.
Ce scop are, ce vrea sa faca cu oamenii.
Ce tehnologie au.
Cum este planeta lui.

Bafta pot sa mai continui dar ajunge tongue

Sper ca ti-am fost de folos big grin :*

| Pampam1 explică:

Toate imi plac...Pacat ca nu pot sa dau funda la toti.Multumesc mult tuturor:X

| Bianca_6845 a răspuns:

Pai...sa zicem ca ai intalnit un martian. Te speri prima oara.Se sperie si el. V-ati intalnit intr-un loc intunecos. Incetul cu incetul, va apropiati unul de celalalt. El era ratacit din cauza ca apasase in OZN un buton rosu, el nestiind la ce foloseste. Cand l-a apasat, a picat din OZN. Acum, el era singur si pierdut. Tu ai venit sa culegi afine, in padurea de langa casa in care locuiai. Ati vorbit si v-ati prezentat. Curios este ca stia sa vorbeasca romana. V-ati calmat amandoi si tu, dupa mai multe conversatii, i-ai propus sa fiti prieteni. El a acceptat si s-a decis sa se deghizeze printr-o vraja intr-un copil. In zilele urmatoare, voi doi mergeati la scoala impreuna si nimeni nu isi daduse seama de schimbare. Noaptea, el dormea in curte, intr-un loc amenajat special lui. Nu voiai ca parintii tai sa il vada. Ati continuat asa un timp.si a venit luna plina. El era alergic si atunci si-a vazut nava. Apooi aceia din OZN l-au luat cu ei. el ti-a multumit pentru ingrijire. DAR :d
In timp ce el era impreuna ca tine, inventezi si tu ceva amuzant; petrecut cu el.
Sper sa iti placa.laughing big grin Fundita? puppy dog eyes