| JefftheKillerWoods a întrebat:

Hey! Sunt fata si m-am indragostit de cea mai buna prietena(Vreau sa specific ca sunt bisexuala). Este o poveste lunga cum am ajuns sa ma indragostesc tocmai de BFF-ul meu, dar ea este impreuna cu un baiat. Amandoi sunt cei mai buni prieteni ai mei si nu vreau sa-i ranesc in vreun fel.
Ce ar trebui sa fac? Ma puteti ajuta?

Nu vreau comentarii urate sau jignitoare.

Răspuns Câştigător
| NotTodayOrTomorrow a răspuns:

Uita de ea. Nu ca BFF laughing. Ba chiar ai fi bine sa te indepartezi putin pana iti trece si sa gasesti pe altcineva. Asta e cel mai bine.
Si eu sunt bisexual. Si daca speri la o relatie (cred ca e hetero), speri degeaba. Nu-ti face aluzii. O sa ai de suferit. Lasa-i sa se iubeasca.

| JefftheKillerWoods explică (pentru NotTodayOrTomorrow):

Nu sper la o relatie cu ea neaparat pentru ca stiu ca nu se va intampla. Am discutat cu ea despre asta si mi-a spus ca nu-i nicio problema, ca asta nu ne va strica prietenia, dar a inceput sa devina foarte rece cu mine si distanta. Ma doare sa vad ca relatia noastra de prietenie a ajuns asa.
M-am simtit mai bine ca i-am spus ca tin la ea la mai mult decat o prietena, de parca mi-am luat o povoara dupa umeri, dar cred ca nu am facut bine.
Nu am cu cine discuta despre asta pentru ca multi prieteni m-ar judeca pentru ca nu sunt de acord cu lucrurile astea.

| NotTodayOrTomorrow a răspuns (pentru JefftheKillerWoods):

Cel mai probabil vrea sa te motiveze sa treci peste asta. Eu zic sa luati o pauza big grin.
Si daca prietenii tai nu sunt de acord cu lucrurile astea inseamna ca sunt close-minded. Tu vrei sa ai prieteni close-minded? Dar vrei sa iti spun o intrebare si mai si? Prietenii se accepta asa cum sunt, cat de prieten crezi ca iti e persoana care nu te-ar accepta pentru ca ai alta orientare sexuala?
Daca vrei, vorbim pe privat (pe Facebook) de preferat.

| JefftheKillerWoods explică (pentru NotTodayOrTomorrow):

Nu am Facebook, dar am putea vorbi pe Instagram daca vrei.

| NotTodayOrTomorrow a răspuns (pentru JefftheKillerWoods):

Sigur.
Ma numesc flav.snd

| JefftheKillerWoods explică (pentru NotTodayOrTomorrow):

Ti-am trimis cerere.

12 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu o să îți treacă dacă vei petrece timp cu ea la fel ca și până acum... poate e bine să te îndepărtezi puțin pentru o perioadă, până o să treci peste, și apoi va fi mai bine. Deși, dacă ți-a plăcut o dată de ea, e posibil să se întâmple iar... Asta e problema, că nu cred că veți mai reuși să fiți la fel ca până acum. Totuși, vei fi bine până la urmă, life goes on and on and on. Succes!

| justadream94 a răspuns:

Nu cred ca iti place de ea.e pur si simplu o nebunie a adolescentei, revinot-i si uita-te la cativa baieti draguti si intra in conversatie cu ei, o sa iti mai revii

la adolsescenta multe lucruri ciudate ti se intampla.

| aliceinchains a răspuns (pentru justadream94):

Lol, ar trebui să realizezi că persoanele bisexuale ori gay chiar există, nu e doar o fază, pur și simplu asta simt ele. Nu e nimic ciudat, pur și simplu... love is love. happy

| justadream94 a răspuns (pentru aliceinchains):

laughing Ar trebui sa realizezi ca persoanele gay au o problema..Nici macar nu e in natura umana..De ce crezi ca nu se pot reproduce natural? Pentru ca e anormal.Dar uaaauuu.E logic tot.

Poate fi o faza, odoza de nebunie, nu nebun de-a binelea, o prietenie foarte stransa, asa ca o sora. Fetele sunt de obicei asa..Indragostite una de alta cat sunt prietene daca se si apreciaza reciproc.

| aliceinchains a răspuns (pentru justadream94):

Dacă tu consideri că e o problemă, atunci e părerea ta, dar nu spune asta ca pe un fapt general. Fiecare e liber să iubească pe cine vrea, și mi se pare aiurea să spui că ar avea ei o problemă. Dar meh...
Și da, există anumite "faze" în adolescență, dar legat de orientare, cam tot în perioada asta realizezi ce și cum, că doar nu îți dai seama abia la 20+...

| justadream94 a răspuns (pentru aliceinchains):

Crezi ce vrei.E problema si dreptul tau.
Mi-am expus punctul de vedere si mi-l sustin pana la capat.

Pentru mine e logic asta si tot stric cao parerea a mea, fara sa te jignesc si cei care sunt de acord cu ei au o anumita problema.

Nu incurajez nebunia, nu de alta dar copiii invata lucruri nasoale de la gay si serialele, filmele mass-media ii promoveaza.

Sanatate si fara suparare.