| Idk158 a întrebat:

Hey! Sunt impreuna cu prietenul meu de 9 luni. Avem o relatie superba si ne intelegem minunat...Insa, cum totul nu poate fi perfect, avem o piedica. Parintii mei sunt deosebit de stricti si la cea mai mica greseala imi interzic sa il mai vad, il ameninta cu politia, imi ameninta ca imi muta liceul etc. Imi fac griji ca aceste lucruri ne afecteaza pe ambii si nu stiu daca sa continui relatia sau nu...Am nevoie de un sfat!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezeule mare, la 15 anisori relatie cu baietii...nici nu ma mir de ce parintii tai sunt atat de stricti, fiindca NU este noaml sa ai relatii cu baietii de la 14 ani, cand esti atat de mica, naiva si nu prea ai tu habar ce se intampla intre tinerii.

Pune mana serios pe carte si baietii peste 2-3 ani sa-i accepti, ca nu-ti aduce nimic bun o asemenea relatie.
Parintii tai au perfecta drepatte sa intervian, fiindca tu esti un copil mic inca, care nu prea discerne bine de rau si nu are habar ce poate patii continund o asemenea relaltie cu un baiat in care pocnesc hormonii din cauza sexului si care ar putea sa te covinga sa-i cedezi sexual ori te poate viola.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și ce vârste aveți voi?

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa discuti despre asta cu parintii tai. Spune-le ca ai dreptul sa faci greseli si daca nu, vei sti mai bine pentru viitor pe cine sa iti alegi, asa inveti si capeti experienta. Totusi, ce-a facut el pana acum care sa starneasca asemenea reactii dure din partea parintilor?

| Idk158 explică (pentru dullcat):

Nu a facut nimic. Mereu s-a comportat cu respect fata de ei. Il considera nedemn pentru mine, zicand ca el o sa ajunga un nimeni. Pur si simplu il urasc

| Idk158 explică (pentru dullcat):

De asemenea, am avut multe discutii cu parintii mei, in care am fost mereu acuzata si facuta o "c*rv@". Sunt mereu porniti asupra noastra, si chiar ma consuma

| dullcat a răspuns (pentru Idk158):

De ce il considera nedemn? Are note proaste? Niciun parinte nu ar zice asa fara un motiv bine intemeiat.Cred ca mai sunt detalii pe care le-ai omis.

| Idk158 explică (pentru dullcat):

Deoarece eu sunt la un liceu de top din judet, iar el la unul mediocru. Considera ca nu are un viitor

| sammie a răspuns:

Dacă părinții tăi nu te las să te vezi cu el și ai sub 18 ani, ar trebui să-i asculți. Sunt părinții tăi deci ascultă-i, ei știu mult mai multe decât tine. Dacă nu te mai lasă să vorbești cu el atunci ar trebui să renunți... eu asta aș face în locul tău.

| Celula44 a răspuns:

Fugi de acasa