| Ady9658 a întrebat:

Hey! Sunt in clasa a 8-a si am nevoie de niste sfaturi. Tin sa mentionez ca sunt baiat. Maine am banchetul si nu ma prea incanta ideea. Ma confrunt cu anxietate sociala si niciodata nu mi-a placut ideea de petrecere. Ma voi simti ciudat sa dansez (mai ales pentru ca nu stiu) printre atatea persoane. Vor fi 21 de profesori si niciodata nu m-am simtit in largul meu pe langa niciunul. Ma simt si obligat sa merg deoarece mama mea a fost unul dintre parintii care a organizat banchetul si s-a chinuit destul de mult. Ce as putea sa fac maine toata ziua?

Răspuns Câştigător
| Xeanle77 a răspuns:

Te inteleg, si eu am probleme cu anxietatea si chiar si acum imi aduc aminte de momente mai cringe de la banchet.Raspunsul meu e ca daca tu nu te simti in largul tau in astfel de evenimente nu te du, mai ales daca nu te intelegi cu clasa.Si daca intr-un final o sa mergi, sa nu fi speriat ca nu stii sa dansezi, fiindca sunt sigur ca multe persoane o sa fie la fel ca si tine.

1 răspuns:
| Bărbosuu a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa te pui langa un bff sa zic asa si sa povestiti pana se termina sa nu pari evident parerea mea dar nu e ok oricum toti am trecut prin asta bafta la examene