| lollita28 a întrebat:

Imi puteti spune,va rog,in cazul in care profilul la liceu este matematica-informatica la ce se da bacul, dar si in cazul profilului filologie intensiv engleza?

Răspuns Câştigător
| Hcaaa a răspuns:

La matematica-informatica dai obligatoriu din romana si matematica iar proba la alegere dintre biologie, chimie, informatica si fizica(nu sunt sigura daca si asta).
La filologie: romana si istorie obligatoriu, proba la alegere dintre geografie, psihologie, logica, economie si filosofie.

5 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

La mate-info se da obligatoriu la romana, mate, iar la a treia proba ai de ales intre informatica si biologie.

| vinusipaharu a răspuns:

La mate info dai : matematica m1, romana si la alegere biologie, fizica, informatica sau chimie.
La filologie dai romana, istorie si la alegere geografie, logica, economie sau psihologie.

| Soelzis a răspuns:

Eu stiu ca Bacul se da peste tot la fel, indiferent de profil. Adica. la matematica, romana si la alegere dintre chimie si biologie.

| anothernothingthing a răspuns (pentru Soelzis):

Stii prost. Aia de la uman n-au treaba cu matematica, filologia nu mai face mate din clasa a11a.

| anothernothingthing a răspuns (pentru Soelzis):

La mate-info se da bacul la matematica, romana, competente digitale/info si de ales dintre biologie/chimie/fizica. La filologie intensiv engleza se da la romana, cred ca engleza (la bilingv engleza asa e), de ales intre istorie/geografie/psihologie/sociologie + competente digitale