| anonim_4396 a întrebat:

Hey,sunt intr-o mare problema, am un 4 si un 3 la istorie, si am luat si 4 in teza ( parintii mei au pretentii de la mine ) de 4 si 3 stiu, dar daca afla si de 4 sunt mort, faza e ca data trecuta am spus toata lectia si a zis ca-mi pune 8 straight face eu vreau 10, maine am istorie si poimaine sedinta, sunt clasa a 8-a, ceva idei sa uimesc profesorul si sa imi puna 10? sad

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Invata o lectie care iti place foarte mult si spune-o pe aceea la ascultare, succes.

| AlphaMisterious a răspuns:

Deci... Îți spun ceva ce la mine funcționează întotdeauna... Si eu am fost in situația ta, numai ca pe mine maascultat si nu am stiut( m-a prins cei drept) si mi a spus ca daca nu voi învata pentru data viitoare imi va pune 2 de 2. Dar am învățat si am luat 10 ( ti-am dat acest exemplu ca sa-ti demonstrez ca se poate). Deci ca sa-l impresionezi ar trebui sa înveti toată lecția respectiva, la perfectie si daca îți spune de-ajuns, roagă-l sa te mai lase sa-i mai spui ce stii( in caz ca n-ai terminat de spus ceea ce ai învățat) si încearcă sa Vorbești cat mai mult, astfel încât sa i se para ca ai răspuns ceva... Așa ca mult noroc, iar o lecție in plus n-ar strica, in caz ca nu se va lăsa convins ( stiu este greu sa inveti atât, dar eu zic ca merita). Sper ca te-am ajutat