anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, dau funda, am o intrebare.
Deci, am dat teza la mate pe 2 numere, eu am fost la numarul mai slab ( pe nr 1 le-a dat subiecte mai grele ) si cea mai mare nota a fost 7, a zis ca ne aduce maine tezele, posibil ca nota mea sa fie -7, iar parintii mei au pretentii de 10, mama mi-a spus ca o sa fie foarte suparata cand o sa afle..., in fine, in afara de asta am luat 5 in teza la istorie..., motivul? a zis ca o sa ne dea si din carte si din caiet, dar ne-a dat numai grila din carte, am pus la plesneala si am luat 5, deci R.I.P scrie pe mine, acuma, maine dau teza la romana, ma pricep la romana si o sa iau o nota cat de cat bunicica ( 8-9), ceea ce parintilor mei nu o sa le placa dar nici nu o sa se supere., faza este ca daca, le zic ca am luat 5 la istorie ( pe ei nu ii intereseaza motivul, ca de obicei astea sunt doar scuze ) si le zic si din nota maricica din teza la romana cum credeti ca ar reactiona? sunt genul de parinti exigenti, dar daca ii prind intr-o stare buna, nu cred ca o sa se supere foarte tare, voi ce credeti?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat