| RoRoxana a întrebat:

Deci...
Majoritatea din clasa dam teza la istorie.Doar 7 din clasa dau la geografie...Toate bune si frumoase dar...astazi a fost sedinta cu parintii iar diriginta noastra este sotia profesorului de geografie. Le-a spus parintilor ca profesorul de istorie ne va face faza la teza si ne va da subiecte foarte grele iar la geografie subiectele vor fi usoare. Daca ne-a spus lucrul asta inseamna ca stie ea ceva, ceva.Eu ma descurc mult mai bine la istorie decat la geografie, deci dau teza la istorie, dar dupa ce mi-a povestit mama mea lucrurile astea m-a cam pus pe ganduri.Inca nu este prea tarziu sa ma schimb la geografie, dar sincer habar nu am ce sa fac.Toti colegii suntem confuzi si nu mai stim ce sa facem.Care e parerea voastra?
Ma scuzati ca a fost asa de lunga povestea dar chiar am nevoie de ajutorul vostru sad.
Funda mare+Vot!

Răspuns Câştigător
| SupCow a răspuns:

Pai si eu sunt clasa a 8 a iar la noi doar 3 fete dau la geografie...
toti dam acolo pentru ca ne descurcam mai bine si aclo putem improviza din ce ne mai amintin doar ca la geografie toate faptele sunt exacte
cele 3 colege se duc la geografie pentru ca se tem ca va prinde ura pe ele ca sunt cele mai destepte din clasa si de merg la istorie se sperie ca o sa le dea note mici cand le ascuta dar eu nu sunt asa...
du-te unde crezi ca stii cel mai bine nu asculta pe altii
daca stii mai bine la istori du-te acolo in plus istoria este o materie foarte frumoasa happy
du-te unde crezi ca vei stii mai bine si cine stie poate ca nu vei regreta
a si sa iti dau un bonus
...[multi profesori ar zice orice ca elevii sa se duca la o anumita materiewinking]
eu as zice istorie dar numai tu stii :*:*
sper sa te descurci
bye te-am pupat si daca te-am ajutat stii ce sa faci big grin

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat invatati foarte bine, nu veti avea probleme. Pana la urma scopul nu este sa primiti subiecte usoare, ci sa fiti cat mai bine pregatiti si sa aveti multe informatii invatate. Va duceti la scoala sa invatati cat mai mult, nu cat mai putin.

| AnnaMariaaa a răspuns:

A spus asa pentru ca sotul ei este profu de geogra, nu pentru ca ar stii neaparat ceva, dati teza la ce credeti voi ca este ma bine pentru voihappy

| BiaSiAtat a răspuns:

Da la Isorie! Geografia si pe mine ba baaate la cap! Cu relief cu sud cu vest...bla bla bla!

| cosmin2221 a răspuns:

Eu as zice sa iei la istorie pentru ca sora mea zicea ca e foarte usor...

| EllaGirl97 a răspuns:

Tu invata orice ar fi. Alegeti la ce te pricepi tu mai bine dar si ce iti place. Succes la teza. SDiriga ta fiind sotia profuluy de geo era logik ca va vrea sa atraga mai multi elebi la geografie.

| Simonyka a răspuns:

Eu zic sa dai la geografie daca este mai usoara. Daca chiar crezi ca nu stii nimic dai istorie fiind asa buna at trebui sa stii

| Dymytros a răspuns:

Istoria e simpla si cred ca diriginta voastra a zis la misto sa vada cati dintre voi dau la istorie pentru ca stiu nu pentru ca nu au alta alternativa deci da la istorie mai ales ca ai zis ca esti buna la asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la geografie.geo e mult mai usoara decat istoria.istoria e grea.la ce prof. am eu la istorie toti din clasa o sa dea teza la geografie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sintet prosti nu dat teza asa-i mai bine veti sedea acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de profesor de exemplu la noi a dat un test super greu eu dau la istorie pentru ca profu nostru nu da multe exercitii

| whoever a răspuns:

Nu conteaza la ce dai cat timp stii adica oricat de greu ar fi tu daca stii o sa iei nota mare... eu am dat la geogra pentru ca acolo e o oarece logica... ma rog parerea mea multa bafta happy