| Maria_Deny_1997 a întrebat:

Hey! Tot am auzit de cuvantul lol se poate sa imi spuneti ce insemna?

9 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

L.O.L. = Lots Of Laugh sau Loughing Out Loud asta inseamna rad in hohote.

| McCrush a răspuns:

Lol = laughing out loud (râd cu voce tare)

| MLSS a răspuns:

E un fel de"loogic"sau "normal","evident ca asa e" E o mirare:d ceva de genu: Omg : |
sper ca ai inteles
te pupp paa>big grin

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru MLSS):

Daca nu sti semnificatia unui cuvant, de ce raspunzi aiurea?
:-

| Maria_Deny_1997 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Da,la ce am raspuns aiurea?/?

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Maria_Deny_1997):

Probabil ca tu esti MLSS, lol nu inseamna logic/normal/evident.

| Maria_Deny_1997 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Ifn si nu sunt MLSS tongue

| TechnoCocktail a răspuns:

LoL = Laughning out Loud.In romana inseamna rad cu voce tare.Dar poate fi spus si intr-un mod sarcastic gen LoL straight face. Cum fac eu laughing

| ora1 a răspuns:

LOL-Laughing Out Loud, adica rad cu voce tare