| DjJohnKoKosH a întrebat:

a inceput sa imi placa o fata pe care o cunosc de ceva timp dar cu care nu vorbesc decat de cateva saptamani si a inceput sa imi placa.Si cred ca si ea ma place.dar de fiecare data cand vorbesc cu ea raman in pana de subiecte si nu stiu ce sa ii mai zic.Ce as putea sa ii spun ce subiect as putea sa dezvolt? funda pentru cine ma ajuta cu un sfat sau cu orice tongue big grin

2 răspunsuri:
| IlincaToma a răspuns:

Transforma-te in detectiv, afla ce-i place, ce-o pasioneza, documenteaza-te si scapa de jena aia penibila de a-ti fi 'inghitit' limba! Succes!

| LorePikka123 a răspuns:

Pai sunt fata te pot ajuta.
-Subiecte care ne place sa vorbim.
1. Poti afla ce file ii plac si sa o intrebi despre diferite filme[Sau o poti intreba despre titanic daca ii place daca l-a vazut eu stiu]...
2. Vorbeste despre ea spune-i ca azi e imbracata bine, ca iti place cum are parul facut (si alte minunatii despre ea)
3. Poti merge cu ea la un suc si sa o intrebi multe chesti ce fruct prefera(sau suc) ce fel de aroma ii place( ciocolata, vanilie sau mai adaugi tu).
4.Dac deschizi subiectul de filme o poti chema la un film daca stii un cinematograf pe unde locuiesti tu.
Cum sa afli daca te place?
Paii este foarte simplu este foarte important sa stii daca e cu cineva (daca nu stii afla) daca stii e perfect.
Daca e singuri poti ddeschide subiectul --> Tie cum iti place sa fie prietenul tau? cum preferi sa arate? [Vezi daca seamana cu tine] Si apoi o intrebi foasrte simplu Si scuze ca te intreb dar de mine iti place? ce parere ai despre mine? ai vrea sa fii cu mine? Si daca ea nu stie ca o placi ii poti zice daca esti curajos ca tu o placi si ai vrea sa fii cu ea ea ce parere are?

Sper ca te-am ajutatpuppy dog eyes FUNDOI?♥ puppy dog eyes