| Zanisoara a întrebat:

am 14 ani si inca dorm cu mama(stiu,rusinos).Am incercat sa dorm singura dar mama nu vrea,tata e plecat in alt oras sa lucreze, vine doar in vacanta si weekend(e profesor)si mama nu vrea sa doarma singura.E cam stanjenitor, deoarece toate prietenele mele dorm singure.As vrea si eu camera mea, dar se supara mama dupa.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca ai si tu nevoie de spatiul tau intim ca sa-i zic asa si nu are de ce sa se supere ca nu dormi cu ea.

| Morrígu a răspuns:

Ce este stânjenitor in a dormi cu mama ta? Eu am 17 ani și uneori îmi doresc să mai plece tata sa pot dormi cu ea. Somnul e mai profund si linistitor când își petrece brațul peste mine.
Daca te deranjează atât de rău, o poți ruga sa te lase sa dormi singura, spune-i ca ti-e incomod.

| LogoBă a răspuns:

Așa eram și eu la vârsta ta, acum doi ani. Probabil mama ta se simte în siguranță când doarme cu tine. Eu aș da orice să o mai am pe mama înapoi;-) cu toate toanele ei. Să o mai ating, să mai râdem împreună. Dacă chiar îți dorești asta spune-i că vrei doaro probă de câteva seri să vezi cum te simți dormind singură, deși, eu îți recomand să dormi cu ea, va veni ziua în care o vei vrea aproape și va fi prea târziu! Iar prietenele, sunt ființe ce vin și plec, dar mama va fi mereu acolo pentru tine. Crede-mă că am trecut prin ceea ce treci tu acum și nu aș vrea să faci aceași greșeală. Până la urmă prietenele nu vor venii seara la tine acasă să vadă cu cine dormi!

Sper că te-am ajutat. O seară plăcută. Take care! ❤