| Anda20Andrutza a întrebat:

Am 18 ani impliniti chiar ieri am implinit. Am o intrebare. Credet ca la 18 ani : 43 de kilograme e mult sau putin? Credeti ca ar trebui sa ma mai ingras? Sau credeti ca ar trebui sa mai slabesc?

Raspuns rapid plz. + Funda! happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E putin si nu ar strica sa te mai ingrasi un pic[depinde si ce inaltime ai]

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Depinde de inaltimea ta... Oricum trebuie sa ai -10kg decat inaltimea.
*-*

| unconnected a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te mai ingrasi putin.Mi se pare ca esti cam slabuta pentru 18 ani.Dar depinde si de inaltimea pe care o ai. Daca esti mai mica de statura cred ca e ok happy.

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

Ce inaltime ai? tongue

| jogabonito a răspuns:

La multi ani pentru varsta esti cam slabut pentru varsta aia dar ai timp asa ca stai linistit.

| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Normal ca nu este bine, mai pune cateva kg vrei sa ajungi anemica?
Mananca din toate cat poti.
Nu te infometa caci vei ajunge rau mai tarziu.

| Diano4ka1 a răspuns:

Salut.Eu sunt sigura ca esti o fata frumoasa atragatoare si inteligenta.Dar in privinta de masa (kg) atunci depinde de felul in care arati.Parerea mea este ca a trebui sa te cam ingrasi pentru ca eu am 12 ani si cintaresc 40 de kg si nu arat grasa de loc dar poate ca sun inalta. Uneori poti sa cintaresti foarte mult dar daca esti inalta nu se observa, daca cintaresti putin si esti inalta atunci pari cam slaba iar daca cintaresti mult si esti si josuta atunci poti parea cam grasuta. Sper ca ti-am fost de folos, iar eu nu te implor sa-mi oferi funda, daca tu crezi ca sfaturile mele sunt vrednice de funda, da-mi-o. Sper ca te-am ajutat!

| Anda20Andrutza explică:

Va multumesc!