| Emanuella31 a întrebat:

Hey TPU.Am nevoie de ajutor alalta ieri m-am despartit de iubitul meu si eu inca il iubesc si sufar.
Aveti niste sfaturi sa imi dati sa nu mai sufar, nu vreau raspunsuri de genu "Mai sunt baieti" sau raspunsuri la misto.Am mare nevoie de ajutor.Scuze pentru categorie.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa astepti sa treaca timpul. Incearca sa faci diverse activitati incat sa-ti ocupi timpul si sa nu te mai gandesti la el.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce fel de ajutor astepti de la noi?
Daca te-ai despartit de el, sau el de tine, este pentru ca a avut un motiv foarte intemeiat sa o faca.
In acest caz, relatia era in agonie si suferinta cand s-a produs ruptura, lucru perfect normal sa se intample.
Sfatul meu este sa nu faci o obsesie din asta! Toti am trecut macar odata in viata printr-o despartire (ma refer la cei cu varste de peste 20 de ani, nu la copilasii de 7-14 ani care bantuie pe aici) si nici unul nu a murit din asta.
Invata sa te focusezi pe altceva: invata, toceste pe rupte, citeste literatura, vezi filme, viziteaza-ti rude, prieteni, doar nu te mai gandii la el, pentru ca, nu exista un viitor alaturi de un om care nu te mai iubeste.
Maine posibil sa-ti intalnesti perechea, de ce nu te-ai face frumoasa si libera, pentru acel baiat?

| Nemessys a răspuns:

Nu prea poti sa faci lucrurl asta. Trebuie doar sa astepti.

Cand te-ai bagat intr-o relatie, ai stiut foarte bine ce se poate intampla. O relatie are si parte pozitive si parti negative. Te-ai gandit la acele parti negative cand ai zis,, vreau sa fim impreuna"?

Pe viitor, daca stii foarte bine ca nu esti pregatita psihic pentru o relatie, las-o balta.

Răspuns utilizator avertizat
| ShamelessQboy a răspuns:

Ai nevoie de un doctor de inima albastră!