| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.Am chiar foarte mare nevoie de un sfat in momentul asta!
De 2 saptamani m-am despartit de prietenul meu cu care am fost, insa nu foarte mult(aprox o saptamana).
Dar eu inca sufar foarte mult dupa el si chiar nu pot sa il uit.Degeaba vorbesc cu alti baieti ca tot pe el il vreau.
Intr-o zi din din saptamana trecuta a intrat pe mine si am vorbit si mi-a dat de inteles ca vrea sa iesim dar dupa aceea nu a mai zis nimic si chiar nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac...
Va rog mult dati-mi un sfat deoarece chiar am mare nevoie in momentul astasad!
Dau fundita:*!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il vei uita in viitor doar nu e un virus permanent in viata ta.

| anamaria0974 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si vezi cum se comporta cu tine daca ti se pare ca inca te place atunci intreaba-l pur si simplu daca mai vrea sa fiti impreuna si de raspunsul lui depinde decizia ta bafta!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Hey, timpul le rezolva pe toate scumpa! nu trebuie sa disperi, daca e ceva al tau, tot al tau va ramane si te va astepta, nu a fost sa fie intre voi, poate nu a simtit si el la fel pentru tine, si nu uita, nu iti pierde niciodata onoarea si demnitatea in fata unui baiat, dar in acelasi timp nu renunta niciodata la ceea ce vrei, si iti doresti cu adevarat. te pup! bafta!

| Demonull a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Hei timpul nu rezolva nimic, timpul nu vindeca, timpul te face sa te schimbi, si sa privesti din alte unghiuri!

| xCruz a răspuns:

Nu stiu cum sa ma fac inteles dar o sa incerc. Lasa-l impace o perioada daca tine la tine sau te iubeste te va cauta, va incerca sa va impacati daca nu inseamna ca nu mai vrea si trebuie sa treci mai departe doar nu vrei sa suferi la nesfarsit asa?! Incearca in timpul asta sa faci alte lucruri, gen stai cu fetele, te uiti la un film ceva vorbesti pe mess/tel cu cei mai buni prieteni ca sigur o sa te faca ei sa iesi din situatia asta. Cel mai bine e sa nu-l mai cauti sa vezi si tu adevarul daca chiar merita sa suferi pentru el si daca simte ceva pentru tine o sa vezi ca o sa te bage el in seama.
Sper ca te-am ajutat.

| InesIlinca90 a răspuns:

Totul e in mintea ta.Intr-o relatie de 2 saptamani, nu ai ce iubire sa pui. Uite ce e, poate e de moment. Daca amandoi inca tine-ti unul la altul, sigur e temporara despartirea si va veti impaca.Doar asteapta si nu il stresa.Lasa-l sa te caute :*

| vicky18 a răspuns:

Sincer daca a fost doar o saptamana, mai bine renunti la el definitiv, sau macar ganseste-te daca se merita, iti faci mai mult rau tie daca stai dupa el, parearea mea mergi mai departe, bafta:*