| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! Am nevoie de ajutor, efectiv prietena mea cea mai bună mi-a spus că nu sunt deloc înaltă (ea e cu 2 zile mai mare ca mine dar avem aceeași vârstă și ea e foarte înaltă pentru vârsta ei) și mi-a zis că pe ea o plac mulți băieți și pe mine nu prea sad știu că ăsta e adevărul despre mine...dar credeam că mă va susține dar văd că mă înșel. Ce pot să fac? Vă rog fără hate sunt distrusă! crying

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Nu îți este prietenă, prietenii nu se doboară, se susțin.
Înălțimea are și componenta genetică, e posibil să rămâi scundă.
Nu mi se pare vreun compliment că băieții sunt atrași de ea, degeaba înaltă, dacă proastă.
A fi scundă, nu înseamnă a fi neatractivă. Presupun că ești micuță, pana-n 13 ani, dar nici atractivitatea nu e totul.
A avea o relație, nu e un must, lucrurile vor veni de la sine la un moment dat.
Iar dacă ea crede că băieții se uită la ea doar pentru că e înaltă, e trist, și nu mi se pare că-și aduce vreun compliment, dar dacă singura ei calitate e că e înaltă hmmm amuzant laughing
Ce să faci? Îi spui că cu asemenea mentalitate, poate o plac băieții, dar tu nu, și rupi legătura. Mai bine singură, decât cu oameni toxici. I-aș spune baftă să-ți găsești prieteni înalți, în fond asta e tot ce contează pentru tine.

1 răspuns:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"știu că ăsta e adevărul despre mine"
Deci admiți că prietena ta ți-a zis un adevăr. Și tu ce naiba ai vrea să fii zis? Să te fii mințit?