| SKILLEX a întrebat:

Am nevoie de ajutor, vedeti incerc sa invat limba japoneza. Este usoara dar as vrea un prieten prin corespondeta din Japonia care sa ma ajute. Stiti vreun site sau aveti un prieten din Japonia care ar fi dispus sa ma invete? (pot sa il invat si engleza daca vrea)

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Te pot ajuta eu cat de cat la japoneza. Am fost o perioada de vreme la un curs de japoneza si iti pot da ce am invatat acolo. Momentan locuiesc in Japonia, ma descurc cat de cat cu japoneza si te pot ajuta daca vrei.
Sunt si site-uri pe net de unde poti invata.
Nu sunt cursuri de japoneza la tine in oras? Daca ar fi te-ar ajuta mult.

| SKILLEX explică (pentru Hikarie):

Asta ar fi minunat! ID de mess sau Facebook, ceva?

| Hikarie a răspuns (pentru SKILLEX):

Uite aici: sweetheart.tokyo
e ID-ul de messenger.

| SKILLEX explică (pentru Hikarie):

Bobedragosgeorge este al meu happy

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Http://www.limbajaponeza.com/ aici poti invata limba japoneza