| JonD a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Imi place de o fata din septembrie,si de atunci tot incerc sa ma imprietenesc cu ea, cat am suferit in timpul asta m-am schimbat mult, si moral sunt praf...ma simt mereu stresat,ma apasa foarte tare durerea,am inceput sa nu mai pot sa dorm noptile,nu ma mai pot concentra,sincer uneori simt nevoia sa fumez desi nu am facut asta niciodata,nu am reusit sa ma imprietenesc cu ea si asta e ultima saptamana in care mai sta la noi in scoala si din ce in ce simt ca ma schimb mai mult,ma simt din ce in ce mai rau,parca ar pleca ceva din mine,sunt mereu stresat,am cearcane,nu pot sa dorm,ma enervez repede, ma cert mai cu toata lumea, stau retras si m-am izolat de toti...simt ca ma afund din ce in ce mai tare in disperare.Simt cum ma distrug pe zi ce trece, parca fiecare zi ma darama si mai mult.Ma gandesc numai la ea si chiar nu mai pot sa socializez.Simt ca urasc pe toata lumea si ma cuprinde ura din ce in ce mai mult, am inceput sa ma urasc si pe mine. Uneori pur si simplu simt ca in mine tin o durere ce ma omoara, simt ca sansele sa imi revin sunt foarte slabe.Ma simt pur si simplu un nimic.Simt ca ma uitat toata lumea,ma simt mereu obosit, ma simt plictisit si scarbit de viata.

2 răspunsuri:
| AaDdEe a răspuns:

Am mai raspuns o data la intrebarea asta. Mai erau si alte raspunsuri pe langa al meu. In fine...mai scriu o data: chiar mi pare rau de tine si pot spune ca si mie imi place de cineva.Nu stiu ce sa fac, dar daca din septembrie si pana acum nu ai putut sa rezolvi nimic, mai bine lasa-o balta desi stiu ca te doare inima sa o faci(am si eu o intrebare:cati ani ai? intreb pentru ca vad ca suferi mult dupa o fata. Te rog sa te uiti si pe celelalte raspunsuri primite.

| roxy122 a răspuns:

Frate cred ca ai exagerat putin. in primul rand sa iti zic eu ce le place fetelor(sau cel putin mie)..eu zic sa nu iti expui deodata sentimentele in fata ei pentru ca dupa aia se va culca pe o ureche ca are cine sa fie disperat dupa ea..stai si tu cu alte fete prin fata ei dar da-i si de inteles ca o placi cat de cat. nu lasa impresia ca esti mort dupa ea, invit-o sa iesiti mai multi in oras, la un film sau la o inghetata ( e important sa fiti mai mult) si incearca sa te apropii de ea. si inca ceva ce imi place mie, da-i in fiecare seara daca poti un mesaj de noapte bunabatting eyelashes(daca nu ai numarul cere-i-l) iar dupa aia poti incepe prin a face gesturi mai tandre cu ea:d dar inca ceva..cati ani ai tu si cati are ea?