| AnonimM2111 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturii! Anu'asta o sa incep liceul...Am nevoie de cateva sfaturii pentru prima mea si de liceu.Cum sa ma imbrac,cum sa ma comport, etc.Dau funda celui mai bun raspuns.Va multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| KinderRM a răspuns:

Bună.

Să fi tu, exact cum ai fost şi până acum. Nimic diferit, nimic în plus, nimic în minus. Cum să te îmbraci? Pf. Ceva mai diferit pentru că este o nouă lume, nou mediu şi trebuie să dai o impresie cât mai okey aşa la început. Te mai sfătuiesc să nu bagi în seamă vorbele celor mai mari, o să înceapă cu ' fă mac, boboaco. ' sau ceva de genul. Sunt foarte enervanţi, tot ce poţi să faci pe moment este să îi laşi să vorbească. Din clasa a 10a se vor schimba lucrurile. La fel şi când vei întâlnii pe dirigină/diriginte, un comportament exemplar fără vorbe aiurea şi fi cu minte * în faţa ei/lui.
Succes!

2 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Te imbraci si te comporti normal.Esti un nimic, comporta-te ca atare.

| LSMM a răspuns:

De ce trebuie să te comporți și să te îmbraci diferit dacă ajungi la liceu? Te muți cumva în corpul altei persoane, pășești în altă lume? Nu cred.

Comportă-te ca până acum. Fii prietenoasă, nu sta îmbufnată tot timpul (chiar dacă ai pierdut autobuzul, chiar dacă te-ai rătăcit și-ai ajuns mai târziu în clasă etc.), răspunde normal la întrebările pe care ți le pun colegii, nu te da în spectacol și nu râde de să te audă toată curtea.

Ia-ți niște blugi și un tricou și-ai terminat.

*Și scrie corect, dacă tot ai ajuns până la liceu.