| JustAnotherLonleyGirl a întrebat:

Nu credeam ca o sa ajung si eu in situatia de a pune intrebari de genu' pe TPU, dar am nevoie de sfaturile voastre E vorba de un baiat...ca intotdeauna, nu? Totul a inceput odata cu anul scolar. E coleg cu prietena mea cea mai buna.Noi doua, mereu,, nebune", mereu vesele si sociabile.Amandoua in lumea noastra magica. Nu il prea bagam in seama, nu l-am vazut decat ca pe colegul dragut al ei cu care probabil n-o sa am nicio treaba, vreodata, in cei 4 ani cat vom fi,, usa in usa". Dar intr-o zi am observat ca ma priveste. N-am prea luat in seama asta. Dar a inceput sa ma priveasca mereu, sa vina mereu in clasa mea, si sa intre in vorba cu mine pe facebook.Totul ok, dar apoi am inceput sa ne comportam ciudat, amandoi :-s.Ma chinuiam sa-l ignor, sa ma prefac neinteresata.Sunt genul de fata care prefera sa fie cucerita. Dar el nu prea mai facea nimic, decat sa ma priveasca si sa incerce sa fie mereu in preajma mea.Am zis poate e mai timid.asa ca am inceput eu sa vorbesc cu el, sa ii zambesc, sa-i arat ca si eu il plac. Dar cred ca si-a pierdut interesul fiindca si-a dat seama ca il plac.Si nu stiu de ce. Acum ma gandesc ca nu mai are niciun viitor si ca probabil ar trebui sa-l uit, la fel cum am facut si cu alti baieti. Dar el e diferit, NU e la fel ca alti baieti >8-.In plus imi e cam greu, il vad in fiecare zi si mor pe dinauntru cand il vad, vorbind cu alte fete, sau trecand pe langa mine si comportandu-se de parca nu contez pentru el Mai are rost sa incerc, ce ar trebui sa fac? Fetelor, voi ce ati face? Baieti, ce credeti ca ar trebui sa fac? Va rog, da-ti-mi niste sfaturi, mi-e foarte greu si am nevoie de niste pareri Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da poate ca totul s-a sfarsit inainte de a incepe sau va lipseste acea scanteie? Poate ca prietena ta te poate ajuta nu? Ea trebuie sa il cunoasca mai bine, Dar daca intersul lui a scazut trebuie sa accepti acest lucru, viata merge mai departe si va aparea el si acel baiat care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti! Tu sa ramai aceeasi fata plina de viata asta conteaza! multa bafta!

| PatyKan a răspuns:

Pai, el era interesat de tine cand nu il bagai in seama, nu?
Cand a "simtit" ca l-ai observat, a facut pe neinteresatul si te-a facut geloasa... Poate ai facut sau ai spus ceva care l-a ranit sau deranjat. Sau poate a incercat sa schimbe tactica, sperand ca iti vei da seama de ceea ce simti pentru el, cand il vei vedea cu alta.
Doar el stie ce se ascunde in inima lui, care sunt adevaratele motive pentru care a reactionat asa.
Decat sa te tot chinui, mai bine l-ai intreba ce isi doreste sau ce vrea sa obtina cu comportamentul lui...
Cred ca parerea unui baiat te-ar ajuta mai mult!
Daca nu e sa fie, atunci oricat ar fi el de special, ar fi mai bine sa incerci sa il uiti.
Bafta! happy

| Lov3m3islittle a răspuns:

Buna.ar trebui sa te arati interesata de o viitoare relatie si sa il lasi sa faca el primul pas.winkingdaca nu merge incepe cu apropouri roag-o p prietena ta sa vb cu el sa ii spuna unele chestiiwinkingpoate poate ceva cevawinking

| andreia1099 a răspuns:

Situatia e dificila.Deodata fal gelos daca vei opserva calitatea asta cred ca va fi ceva intre voi dar daca nu nu stiu. Dar incearca sa nu-i atreagi citeva zile atentie sa vorbesti cu cineva cu care el nu prieteneste in fata lui. Daca va fi putin nervos atunci ai sanse.Si intreaba pe cineva carel cunoate bine ce stie despre el si altele. Bafta ))))