| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, am o curiozitate care nu m-a lasat sa ma concentrez la liceu in timpul orelor.
De ce liceenii in general vor relatii lungi gen 1-2-3-4-5-6-7 ani? Liceul este cea mai frumoasa perioada din viata unui om si in loc sa o petreci distrandu-te in cluburi, jucandu-te pe calculator, practicand un sport, trebuie sa stai dupa fundul partenerului si mai apoi ai sansa de 90% sa te desparti de acel "partener" si sa te gandesti :"de ce nu m-am distrat si am fost atat de prost, stand dupa cineva care nu a meritat?"

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unii distracția nu e în cluburi și jocuri pe calculator.
De când să vrei o relație lungă e ceva rău? Alo? Nu știam că așa e în 2021.

Uite de exemplu dacă aș avea de ales dintre 2 fete, una care a avut inainte o relație de 2 săptămâni iar cealaltă de 2 ani, clar aș alege-o pe cea care a avut o relație de 2 ani. Pentru că înseamnă că nu pleacă chiar la prima zdruncinare. Dar când schimbi partenerii ca pe șosete asta spune multe despre caracterul tău, și nu de bine.

| Lukasssz explică (pentru anonim_4396):

Cine mai vrea relatie serioasa in 2021?

| RainbowD a răspuns:

Depinde de oameni. Poti imbina foarte bine si distractia cu relatia.
Dar, nu stiu, eu cel putin nu cunosc multe cazuri in care sa fi iesit ceva dupa o relatie din perioada liceului. Da, liceul este o perioada faina din viata oricarui om, dar maturitatea vine mai tarziu. Nu te opreste nimeni sa ai o relatie si sa te si distrezi in acelasi timp. Eu, cel putin am inceput sa ma gandesc la ceva serios si de lunga durata dupa ce mi-am terminat studiile universitare si mi-am gasit si un loc de munca cat de cat bine platit. Nu neaparat ca doar m-am distrat, dar m-am axat destul de mult si pe studii. Dar, daca ti se ofera ocazia sa gasesti pe cineva serios cu care sa iti faci o relatie inca din timpul liceului, de ce nu? Merita. E foarte frumos sa iubesti pe cineva si sa fi iubit si tu.

| pinksweetloverr a răspuns:

Pe la varsta adolescentei simti cel mai mult nevoie de afectiune, plus ca hormonii isi fac cel mai mult de cap atunci. Posibil si pentru ca vrei ceva stabil si pe cineva cu care să incepi in viata