| vyutsuu a întrebat:

Am o intrebare cam complicata. Incerc sa-mi stapanesti nervii si supararea cand ma cert cu sora mea. dar nu pot face asta! stie cineva vreo modalitate? am nevoie urgent de raspunsuri! :-s dau funda!

Răspuns Câştigător
| Răspuns_9097 a răspuns:

Ei bine aici te înţeleg perfect!
Deci poţi face următoarele lucruri :
-Numara pana la zece...si respira adanc, da. Oricine stie vorba, dar putini sunt cei care chiar o aplica. Ideea este sa deviezi acea energie catre alt scop. Cum ar fi numaratul, de exemplu, dar nu e asta singura metoda.
-Respira abdominal sau retrage-te trei minute intr-un loc linistit.
Daca tipi sau trantesti, te vei enerva mai tare si risti sa faci ulcer ori infarct.
nainte sa te enervezi, gandeste-te ca poti rezolva problemele intr-un mod mult mai calm. Daca actionezi sub impulsul nervilor, s-ar putea sa obtii avantaje pe termen scurt, dar vei avea de suferit pe termen lung.
-Mestecă guma

Decibatting eyelashes Şi cel mai important lucru spune-ţi mereu ''NU MERITĂ!''

1 răspuns:
| byby_8418 a răspuns:

Cred ca singura metoda pentru a-ti stapani nervii este vointa ta, daca ai vointa poti face orice