| broker69 a întrebat:

Am o intrebare ciudata : Ce inseamna swag? Mor de curiozitate... Toti pronunta cuvantul asta in jurul meu dar nimeni nu stie sa imi explice ce inseamna laughing Funda big grin

8 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Propriu zis ''swag'' inseamna ''prada'' (din engleza in romana). In sens colocvial insa se traduce prin ''stil'' sau ''tupeu''. E alt acronym folosit prost in ziua de azi.

| Konata a răspuns:

''Swang'' inseamna prada. ''Swag'' in muzica inseamna, de fapt, modul in care se prezinta un rapper, e fluierul lui, stilul lui, modul de a vorbi si de a se comporta. il caracterizeaza.

| Shammal a răspuns:

Atitudine, este un mod de comportare, cea al tau

| KiddaDot a răspuns:

Deci.swag provine din limbajul oamenilor "smecheri". acest termen s-ar traduce " secretly we are gay" insa, nimeni nu-l foloseste in sensul asta. In momentul in care cineva spune " Ai swag" se refera la faptul ca "ai stil" sau, cum ar spune un cocalar/pitipoanca. " ai valoare" laughing) In general, e un termen asa..maai...pentru oamenii "undergrown" :3

| Krosom a răspuns:

Ca sa va lamuresc, prescurtarea SWAG a fost inventata in anii '60 de un grup de barbati din SUA care insemna "Secretly We are Gays". Apoi a fost redescoperit cuvantul si s-au facut mai multe sensuri ale cuvantului. SWAG poate insemna Cool (Marfa), SWAG poate insemna She Wants A Gentleman, SWAG poate insemna si - Something We All Get tired of hearing ( poate nu suna, dar SWAG poate insemna si asta ). Dar cel mai mult SWAG inseamna Secretly We Are Gays. De asemenea, SWAG a devenit cel mai folosit cuvant dupa *fack* ( nu pot spune cuvantul corect fiindca TPU l-ar bloca

| Mussete a răspuns:

SWAG= silly wild ass guess

Swag este un cuvant folosit in intreaga lume de adolescenti. Nu este un cuvant din dictionar, ci mai repede un stil. Stilul Swag exprima felul in care te imbraci, ce atitudine si ce personalitate arati atunci cand esti in public. Felul de vestimentatie este acela cu hanorace, sepci[stilul skaterilor sau a rapperilor]. Cei care dobandesc acest stil, sunt oameni carora le place viata, sa se distreze, iar de obicei baietii swag sunt cam" bad boys", dar atunci cand este vorba de fete, flirteaza cu ele, dar le respecta. Swag este mai des inalnit la oamenii de culoare care canta R&B sau Rap. Intr.un cuvant Swag = Atitudine, Personalitate si Haine Cool happy

| KiddaDot a răspuns (pentru Mussete):

Exact! Mai bine de atat nici ca putea sa cineva sa explice! Skaterii stiu blushing