| Alissonn a întrebat:

am o intrebare, eu sunt la liceu la zi clasa a 1 1`a merg acum, si as vrea sa ma transfer la searal[ tot la mine in scoala]. e adevarat ca daca fac seralu fac cu un an in plus de scoala? asa am auzit

Ps: Nu is la profesionala, ci la liceu Profil de Servicii si Contractari`.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa este. Trebuie sa parcurgi toate cursurile. Si cum numarul de ore la seral e mai mic decat la zi, in consecinta se mareste durata scolarizarii. Daca vrei sa mergi la munca iti va fi foarte greu. Ar fi bine sa faci scoala la zi, daca material iti poti permite asta. Scoala si munca sunt un stres dublu. Gandeste-te cat chef de invatat ai uneori cand vii de la scoala? Dar sa vii de la munca, sa mergi la scoala, sa faci teme, sa inveti? Sper sa poti sa-ti termini scoala la zi. Daca esti obligat de alte considerente sa mergi la seral, atunci D-ZEU sa-ti dea putere. oricum, succes!