| TeneseiDragutei a întrebat:

Hey TPU.am o intrebare la care am nevoie neaparat de raspunsuri:
cum te poti desparti de un baiat care te iubescte mult dar caruia nu vrei sai ranesti sentimentele?
va rog am nevoie neaparat
funda

Răspuns Câştigător
| Andreeax95 a răspuns:

Nu prea cred ca ai vreo sansa sa nu il ranesti. Indiferent de ce se va intampla cu voi doi, va suferi probabil un timp, va veti distanta, dar este imposibil sa treaca cu vederea tot ce s-a petrecut intre voi. Daca tu esti sigura ca intr-adevar te iubeste, iar tu nu o faci, nu are rost sa stai din obligatie alaturi de el. Ii poti spune ca iti pare rau si ca nu ai vrut sa se finalizeze asa si scuzele de rigoare ce vor veni de la sine. Ajuta-l si spune-i ca daca va avea vreodata nevoie de ajutorul cuiva, chiar tu poti fi aceea care ii va fi alaturi. Asta ar putea compensa faptul ca odata i-ai ranit sentimentele. Gandeste-te bine ce ai de facut, gandeste matur pentru ca de obicei fetele vad problema mult mai repede si stiu cum sa actioneze. ai incredere in tine, o sa fie ok! Numai bine. Astept mesaj privat sa imi spui ce ai facut big grin

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

O să-l răneşti oricum. Spune-i ce simţi şi încearcă să o faci drăguţ, însă nu-l obliga să te ierte. Lasă-l un timp apoi, să-şi revină.

| andreidraga a răspuns:

Momentan explica-i ca nu ai procedat frumos fata de el cand ai ajuns sa fii cu el. Spune-i ce te-a apucat - probabil obsesia ca la 12-14 ani sa ai si tu prieten...

In viitor :
- gandeste-te de la inceputul unei relatii
- bucura-te de copilarile
- cauta butonul de pe tastatura care contine chestia asta : "-" ( ii zice minus la unele materii, cratima la altele... )

| khristineee a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu el fata in fata. Nu e frumos la telefon sau in mesaje si incearca sa-i explici ca ai facut o greseala si motivul pentru care vrei sa te desprati de el. Vorbeste frumos, nu folosi cuvinte jignitoare sau vulgare... Nu garantez ca nu va suferi deloc, dar ii mai "alina" suferintabig grin