| xxxLoveGamesxxx a întrebat:

am o intrebare pentru cei care sunt obisnuiti cu fugitul de la scoala. happy Sa zicem ca mergi de la scoala si pe trotoar treci pe langa un politist. Iti face ceva sau ai probleme doar daca te gaseste, de exemplu intr-un bar?

Răspuns Câştigător
| c0cuta a răspuns:

Esti socat?laughing Ce treaba are politistu cu tine? Daca chiulesti nu are ce iti zice decat daca sa zicem te bati cu cineva sau detii arme/ droguri... cacaturi de-astea... Daca te gaseste in bar( slabe sanse) depinde de varsta ta aicea. Si unde gasesti tu bar? Poate daca te gaseste in club vrei sa spui!winking Funda!

| Andraaaaaa14 a răspuns (pentru c0cuta):

Nu e adevătar. Eu am fost prinsă de poliţie in timpul orelor şi au trimis ceva la scoală. Diriginta a vrut să-mi scadă nota la purtare dar nu mi-a scăzut-o. Şi in legătură cu barul, il găsesti foarte repede.

6 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Nu iti face nimic daca pleci de la scoala

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu,politistul respectiv nici macar nu stie cati ani ai tu,cu atat mai putin daca ai chiulit de la scoala sau nu. Daca nu te cunoaste, nu ai de ce sa iti faci probleme, insa, cu privire la mersul in bar, incearca sa nu consumi bauturi alcoolice daca ai sub 18 ani.Atunci ar putea fi o problema in caz ca vreun politist te vede si iti cere un act de indentitate. Daca vede ca nu ai 18 ani, poate vei avea mici problemehappy. Deci, tu decizi daca iti asumi riscul astawinking. Desi, poate ca nu te va vedea niciun politist in barhappy.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu iti face nimic daca pleci de la scoala, si legat de bar, poate se ia de tine daca consumi bauturi alcoolice si ai sub 18 ani daca tin bine minte thinking

| Kamiichu a răspuns:

O să te ducă înapoi la școală și o să spună tuturor ce-ai făcut! :O rolling on the floor)) fi serios/serioasă. n'are ce să-ți facă, doar în caz că îi cunoaște pe părinții tăi și le spune, în rest, nimic..keep calm! laughing

| Loser8299 a răspuns:

Serios acum...Cati ani ai? Daca ai peste 10-12 ani(fara suparare) esti retardat sau ai probleme cu capu'?