| amage a întrebat:

Am o intrebare... Unde ar trebui sa dau? La filologie sau stiinte sociale? As vrea sa stiu avantajele si dezavantajele fiecarui profil. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Intr-adevar la stiinte sociale e mai bine. Se cauta mai mult, se plateste mai bine. In plus la filologie ar fi un obstacol si teza aia la latina pe care nimeni nu o agreeaza straight face. Oricum presupun ca e ok din moment ce la niciunul din profiluri nu faci mate laughing eu sunt la mate-info intensiv am terminat acum primul an si a fost foarte greu dar va merita...

| Artelaquare a răspuns:

Consider ca in prezent stintele sociale se preteaza mai bine la un viitor cu un loc de munca asigurat si de asemenea optiunile de mai departe vin intr-o gama mai larga.