| VannEe a întrebat:

Ce profil credeti ca este mai bun? Stiu ca depinde de aptitudinile fiecarui elev, dar am auzit multa lume spunand ca daca mergi la stiinte sociale sau filologie o faci doar pentru a scapa de scoala, in consecinta ei considerand ca doar profilul real te ajuta si te invata ceva.Personal imi doresc sa urmez un liceu cu profil stiinte sociale si as vrea sa aflu si parerea altor persoane.

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Mi se pare deplasată ideea cum că cei care merg la SS sau filologie merg doar ca să scape de scoală. Nu toţi pot rezista. Am exemple in clasă... Dacă nu ai inclinaţie spre aşa ceva, nu rezişti. Mulţi zic că ai mai mult timp liber, ceea ce la fel este o idioţenie. În timpul ăsta liber tu trebuie să citeşti, să studiezi, să te documentezi. Mie, una, nu-mi pare rău ca studiez filologia.

| VannEe explică (pentru Nolkyz):

Multumesc pentru raspuns!

| Nolkyz a răspuns (pentru VannEe):

Cu multă plăcere!