| ubytzyk a întrebat:

Imi place de un coleg si de curand i-am marturisit si de atunci ma evita si ne intelegeam bine pana atunci.Pe mine ma doare foarte mult ca ma respinge pentru ca il ubesk foarte mult. Ce sa fac? Daca nu putem fi mai mult macar prieteni dar nici nu am curajul sa mai vorbesc cu el de teama sa nu ma respinga...Inainte de asta se purta foarte frumos cu mine, vorbeam foarte mult pe mess si prin sms...

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

In primul rand fii sigura pe tine daca chiar il iubesti mult, apoi fa-ti curaj si vorbeste cu el, daca nu fata`n fata macar pe mess, spune-i ca vrei sa fiti simpli amici daca nu se poate mai mult happy! Fii sigura pe tine pentru ca asta conteaza, spune-i ca daca i-ai zis ca-ti place de el asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fie cu tine(cu sau fara voia lui).

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca are nevoie de timp ca sa isi pune in ordine sentimentele
Iar daca decizia lui finala este sa nu mai fiti nici macar prietenii trebuie sa o respectihappy
Poate ca lui ii place de altcineva. Oricat de dureros ar fi trebuie sa acceptihappy

| Maia a răspuns:

Multumesc pentru fundita happy
Si succes ca ai nevoie >big grin

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Of...deobicei baietii asa reactioneaza cand o fata incepe sa-i sperie cu o declaratie de dragoste prea pompoasa. E posibil din pacate sa nu te placa, ori sa aiba deja prietena, ori sa nu aiba chef de fete in momentele astea. Timpul le rezolva pe toate...nu-l sufoca, dar din cand in cand mai infiripeaza cate o discutie cu el. Poate, cine stie, reusesti sa-l faci sa te placa.

| ruxxybelle a răspuns:

Te`i gandit ca poate si el te plece? incearca pur si simplu sa stai de vorba cu el ca doi colegiwinking

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

El te vedea ca peo prietena foarte buna dar acum ca iai spus ca il iubesti mai mult decat amic, el sigur ca te evita pentru. ca de la tine se astepta sa fi pritena lui care se intelege bine nimic mai mult.happy

| ubytzyk explică:

Chestia e ca acum cateva zile mi-a marturisit ca si lui ii place de mine si ca vroia sa fim impreuna dar eu am exagerat si am fost prea insistenta