| sweetsecret a întrebat:

Am o mica problema... am un coleg de clasa cu care ma intelegeam super, vorbeam despre orice. Apoi a inceput sa se distanteze de mine, iar acum nu mai vorbim de loc, iar el s-a schimbat. L-am intrebat de ce nu mai vorbeste cu mine si daca e suparat (ma gandeam ca am facut eu ceva ) si a zis ca nu si ca nu stiu ce ar putea vorbi cu mine. Faza e ca mi-e imi lipseste, mi-e dor sa vorbesc cu el. Am incercat sa vorbesc cu el si nici nu ma baga in seama sad. Ce as putea sa fac? Mentionez ca mie mi-a placut mai de mult de el si el a stiut si nu a avut nicio problemasi ne intelegeam super si atunci, dar acum nu-l mai plac si stie asta. De cand i-am spus ca nu-l mai plac s-a distantat.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Friendzone.

| Cristiann25 a răspuns:

Mda am patit si eu cu o fata odata asa! Imi zicea si o tinea pe a ei "nu sunt suparata" etc dar de fapt cand ne-am impacat dupa un timp mi-a recunoscut ca a fost dar fara sa-mi precizeze motivul.Probabil a fost el deranjat de cine stie ce dar o sa-i treaca!

| sayWhaaat a răspuns:

Asa am si eu o colega de clasa, cu care ma inteleg super, si vorbim despre orice. Eu incerc pe cat posibil sa ii dau de inteles ca o plac. Acum cateva zile mi-a zis sa nu-i mai trimit " :* ", ca "de ce o fac?", la urmatoarea faza de genul asta, voi proceda cu ea exact cum a procedat prietenul tau, cu tine.
Iti garantez ca e similara situatia, baiatului ii place de tine, sau ma rog, cred ca i-a placut.

| 26Geo a răspuns:

Pai ia-l deoparte si vorbeste deschis cu el.Se poate ca el sa te placa, dar cum tu ai zis ca nu il mai placi pe el, din cauza asta sa reactioneze asa.Sau mai e o varianta, se poate ca el, vazand ca tie nu-ti mai place de el, poate s-a simtit jignit de tine prin simplul fapt ca tu azi ii zici ca il placi si maine nu.Eo chestie destul de aiurea sa faci asta.Nu poti place pe cineva azi si maine sa te razgandesti, ii ranesti sentimentele, e ca si cum ti-ai bate joc de cineva. Vorbeste cu el, spune-i sincer ce simti pentru el si vezi ce se poate face sa redeveniti iar prieteni.Bafta

| Marydouapuncted a răspuns:

Am avut si eu un caz asemanator, si nu am reusit nimic sad Daca el crede ca nu mai ai ce vorbi cu el arata.i u inca poti discuta despre orice cu elhappy