| Æłë_Alexandra_1990 a întrebat:

am o mare problemă. Părinții mei sunt plecați in străinatate iar eu locuiesc cu bunicii mei.
Intr-o seară am ieșit pe afară cu un prieten cu mașina iar dar am ajuns acasă bunica mea m-a văzut și m-a spus lui mama.Este foarte pârâcioasă și nu stiu ce să fac să nu le mai spună chiar tot.
Problema este că părinții mei vor să mă ducă la ginecolog deoarece au spus că umblu cu băieți.Nu îmi este frică deoarece am doar 15ani și nu am făcut nimic până la vârsta asta dar mă simt foarte prost si mda.Vă rog ajutați-mă

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum crezi tu ca te-am putea ajuta noi?
Esti copil mic inca si ar trebui sa nu iesi deloc seara afara.
Daca as fi in locul parintilor tai, ti-as interzice asta si as pune pe bunici sa nu-ti permita sa iesi afara deloc, daca incalci regula parinteasca.
Tu nu ai ce cauta cu baieti mari, ca astia nu vor decat sa te pacaleasca si sa aiba sex cu tine, sau sa te fure, ca sa te vanda pe piata de prostitutie, pentru sex.

| Freya1 a răspuns:

Nu este un lucru bun sa te plimbi cu baieti cu masina la varsta ta pentru ca se pot intampla multe.De la accidente la violuri etc, deci nu iti vrea bunica ta raul neaparat.
Daca ai un amic cu care vrei sa vorbesti si nu ai nimic de ascuns poti sa il prezinti bunicilor si chiar parintilor la telefon sa stie cu cine esti, ce hram poarta, de unde sa te ia.
Nu ai cum sa o faci sa fie mai putin paracioasa deoarece practic esti in grija ei si raspunde de tine.Dar poti sa discuti cu ei mai multe si frumos, sa le explici ce si cum si vor avea mai multa incredere in tine.

| sofisis a răspuns:

Bunica ta nu e paracioasa. E normal sa ii spuna mamei tale tot ce faci. Cat despre faza cu ginecologul, m-as mira sa se tina de cuvant. Daca vrei musai sa te plimbi noaptea prin masini, spune-i sa te lase la 2-3 case mai acana. Nu in poarta. Ca normal ca te vede bunica-ta.