| Lolforeverbest a întrebat:

Salut,am 14 ani si locuiesc cu bunica deoarece parintii mei sunt plecati in strainatate la munca.Mi s-a luxat piciorul sau mi-a sarit osul din picior cred ca asta am iar bunica mea nu ma crede, ce ar trebui sa fac ca sa repar asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Du-te pana la dispensar si spune-i doctoritei ce problema ai iar daca este ceva grav iti face o trimitere cu care vei merge la bunica ta sa vada ca spui adevarul

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la medicul de familie si acesta, daca va fi necesar, te va trimite la un medic specialist.

| Freya1 a răspuns:

Pai daca te doare du-te tu la medic.Stai la sat la oras?

| Lolforeverbest explică (pentru Freya1):

Stau la sat

| Lolforeverbest explică (pentru Freya1):

Sat

| anonimg a răspuns:

Suni la 112 si le spui problema. Trebuie să faci asta cat mai repede; chiar acum, pentru ca se piciorul se va umfla si durerea se va accentua.
Daca bunica ta e ciudată, atunci nu trebuie sa iti pierzi sănătatea din pricina ei.
Curaj!

| Lolforeverbest explică:

Stau la sat.

| Freya1 a răspuns (pentru Lolforeverbest):

Du-te pana la dispensar si spune-i doctoritei ce problema ai iar daca este ceva grav iti face o trimitere cu care vei merge la bunica ta sa vada ca spui adevarul