| alessandra10 a întrebat:

Am o mare problema si simt ca ma sufoc in fiecare zi.Sunt clasa a 8-a si am ghinionul sa am niste colegi foarte nesimtiti.Eu sunt timida de fel,intotdeauna am fost asa,insa pana acum nu am mai intalnit pe nimeni care sa isi bata joc de mine in asa hal! De fiecare data sunt de treaba cu oricine, dar ei toti rad pe seama mea..nici macar nu stiu care e motivul si ma gandesc ce fac gresit de am devenit bataia lor de joc.Atunci cand cineva se ia de mine nici nu stiu ce sa fac,cum sa reactionez,asa ca prefer sa ma fac ca nu aud si nu vad nimic, insa in sinea mea sufar foarte tare.In toata clasa sunt doar vreo 3-4 persoane care nu se iau de mine,pentru ca ma cunosc cat de cat.iar in rest,e cosmar! Poate ca acum e prea tarziu sa rezolv lucrurile cu colegii, dar ma sperie si mai tare faptul ca urmeaza liceul si nu stiu daca as mai suporta inca 4 ani toata batjocura asta.Va rog ajutati-ma, spuneti-mi ce pot sa fac ca sa nu mai fiu motiv de glume si cum sa raspund celor care rad pe seama mea! Am nevoie urgenta de ajutor!

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Uite ce sa faci http://makeagif.com/BGsAZy si poate se sperie restul si te lasa in pace.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Problema ta este atitudinea care se pare ca vine si cu o lipsa de incredere in tine.

Te inscrii la un curs de arte martiale. Dupa ce intelegi un pic cum este, ii arzi pe cei care fac primii galagie, dupa care se iau toti.

Ai grija sa nu lovesti mortal sau sa ii lasi pe aia in scaun cu rotile o viata. Ci cat sa doara ca sa nu mai fie cazul.

Apoi poate ar trebui sa iti schimbi si lookul un pic.

| oița112 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta, si eu sunt batjocora clasei dar mereu imi zic in sinea mea ''lasa ca de la anul scap de ei'' si nu trebuie sa faci nimic eu merg cu telefonul la scoala si ascult muzica la volumul tare si nu aud nimic asa trece timpu..fii tare, gandeste-te ca nu esti singura care trece prin asta Te pup :*