| PapushaCuSciplici a întrebat:

La mine in clasa este un baiat pe care il plac, chiar foarte mult, problema este ca el nu stie ca eu il plac. Suntem in aceeasi clasa, si am facut in asa fel incat sa-si dea seama ca simt ceva pentru el. adica ma mai dau pe langa el, mai fac glume cu el etc...
Eu sunt mai timida, si nu stiu cum sa ii spun, ajutati-ma va rog.

Ce sa ii spun? sa ii spun oare ca il plac?

Funda

Răspuns Câştigător
| Anemona2020 a răspuns:

Buna... intai cred ca ar trebui sa afli daca si el te place de la prietenii cui sau sa pui pe cineva apropiat de el sa afle cineva cu care te intelegi tu bine si care se intelege si cu el eu zic asta deoarece nu este bine ca tu sa il placi pe el si poate el pe tine nu si dupa poate isi bate joc de tine cred eu asta, sau ai putea sa ii iei id de mess si sa vorbesti cu el sai fb lui, sau numarul de telefon de la un prieten de al lui zi ca esti tu inventeaza o scuza sa vorbesti cu el cum ai zis si tu date pe langa el vorbeste cu el poate ca daca chiar te place o sa faca el primul pas. sper ca te am ajutat.bafta pop

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceas situatie ca tine....eu zic sa ii zici in fata adevaru'! Stiu ca este greu dar lupta pentru dragostea ta! Soo....imi dau Funda? big grin :*

| CristineCrissa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti petreci timpul mai mult langa el(de exemplu-sa faci temele impreuna cu el etc) Ar trebuii sa iti faci o prietena/prieten apropriat(a) de el pentru a afla mai multe despre el si sa ajungi si la inima lui.

| Ramona_Ulita_1977 a răspuns:

Buna..ar trebuie sa pui pe cineva apropiat de el un prieten de al luii sa il intrebe daca simte ceva pentru tine.si acel prieten sati aduca raspunsul.Si daca simte ceva pentru tine nu mai fi timida du-te pe langa el vorbeste cu el.Si apoii o sa vezi ca o sati zica sigur ca te place.Bafta :-)