| TitiDrLove a întrebat:

sunt Radu si sunt in clasa a 9-a si am si eu o nelamurire.am o colega de clasa dupa care sunt innebunit de aproximativ 3 luni(ceea ce nu am mai patit pana acum) si nu stiu ce sa fac.
Cu ea flirtam mereu, banuiam ca ma place(imi facea ochi dulci)discutam despre orice(pasiuni, cautam subiecte sa ne amuze) si mai ca puteam sa jur ca i-am castigat increderea si ca ma place 100% si totul s-a stricat din momentul in care i-am marturisit ca o plac. apoi nu ma mai baga in seama, ma evita mereu.Subliniez faptul ca atunci cand incerc sa ii fac complimente le respinge mereu sau schimba subiectul(nu e o fata timida). Dupa ce i-am spus ca o plac s-a schimbat total, asa ca am spus ca poate ii place sa fiu mai indiferent, poate crede ca o sufoc(desi nu vreau) si nu am bagat-o in seama aproximativ o saptamana pana s-a bagat ea in seama cu mine. Din momentul in care i-am spus ca o plac cand sunt in preajma ei vorbeste de alti baieti numai ca sa scape de mine oare? oricum nu o sufoc si nu insist daca e dar aveam momente in care simteam ca si ea ma place dar ma dezamagea mereu prin comportamentul ei.Cand a vazut ca nu o bag in seama.intr-o zi mi-a tras o privire dulce incat era sa intru in pamant. dar totusi de ce face asta daca nu ma place? ce e cu comportamentul asta? vrea sa isi bata joc de mine?(oricum suntem prieteni buni)fetelor astept raspuns

Răspuns Câştigător
| aldeaadinamaria a răspuns:

NuVrea Sa Isi bata joc de tine.Sunt fata si nici mie nu piar placea
-te plac de 10000000000 de ori
las-o in pace pentru un moment bine. Si sigur o sa te vrea.
Funda.pliz

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ca a vazut ca nu te mai comporti ca inainte, atunci cand te dadeai la ea si a devenit suspicioasa si s-a hotarat sa faca in asa fel incat sa revii la vechiile obiceiuri si o fi zis ca daca iti suceste putin mintile lucrurile vor revenii la normal. Altfel nu-mi explicthinking decat daca si ea te place dar ii este rusina sa recunoasca sau sa ti-o arate. Succes!

| TitiDrLove explică:

Pai nu prea am curaj sa vorbesc cu ea intre patru ochi deoarece nu mai sunt ca inainte ambitionat si acum am temerea ca ea vrea sa scape de mine dupa cum v-am spus, complimentele le respinge, cand sunt in preajma ei vorbeste de alti baieti ca sa scape de mine, poate.cu toate astea ma priveste mereu calduros sad sunt derutat 100% vreau mai intai ceva metode sa imi dau seama de ceea ce se intampla

| TitiDrLove explică:

Pai mie cam teama sa ma mai duc sa ii spun asta dupa ce m-a respins si mi-a dat de inteles ca vrea sa scape de mine.nu mai am curaj sa ii fac nici macar 1 compliment

| TitiDrLove explică:

Si in plus i-am zis deja ca o plac dupa cum ziceam si de atunci s-a schimbat totul. regret ca am spus asta

| TitiDrLove explică:

Mai are careva vreo opinie?

| luvme a răspuns:

Pai ce zici tu aici e la fel de complicat ca si la mine.identica poveste numai ca eu sunt fata... parere mea este sa discuti cu ea intre patru ochi intreband-o daca ea vrea sa fiti doar amici sau si ceva mai mult.happy...nu cred ca ar fi frumos sa trimiti pe cineva sa vorbeasca cu ea, cel care poate face asta esti tu. sper sa te ajute.

| Ally98 a răspuns:

Auzi radule daca vrei sa fi cu ea si sa nu pierzi timpu du-te la ea si spune-i ca o placi si asa afli daca te place si pui capat si ploblemei ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu prea am curaj sa discut cu ea intre patru ochi din moment ce imi da de inteles ca vrea sa scape de mine, dupa ucm ziceam: cand fac complimente ma respinge, cand sunt in preajma ei vorbeste de alti baieti, dar cu toate astea tot ma priveste mereu sad is derutat 100% caut ceva metode sa imi dau seama mai intai de ceea ce se intampla

| Ionela_9279 a răspuns:

Salut!
Inteleg de ce cind ii faci comlimente te respinge- pentru ca asa sunt majoritatea fetelor cind li se face un compliment din partea unui baiat, chiar si mie baietii cind imi fac complimente eu incerc sa ii resping dar sa nu crezi ca e ceva extrem de grav in asta. Si cind vorbeste despre alti baieti cind esti pe linga ea nu incearca decit sa te puna la incercare adica sa te faca gelos.
Sunt de acord cu celelalte fete, trebuie sa te duci sa-i spui chiar daca te rusinezi etc.Si chiar atunci zii toate astea ca te respinge si asa mai departe si zii ca sau veti fi adevarati prieteni sau doar amici de astia cum ati fost pina acum. Poate ca odata si odata va intelege.
Succes!