| daniel03 a întrebat:

Am o mica problema cu o fata si as vrea niste sfaturi. Situatia sta in felul urmator : Cam acum un an am devenit prieteni foarte buni, vorbeam tot timpu si despre orice. Recent a aparut alta fata de care mi-a placut dar n-a fost sa fie. Cand am inceput sa vorbesc iar cu ea, mi-a reprosat ca am dat-o usor la oparte cand a aparut altcineva dar a zis ca nu se supara si ca acum stie la ce sa se astepte din partea mea. A mai trecut ceva timp... observam cand ceva era in neregula cu ea si o intrebam despre ce e vorba dar raspunsurile ei erau tot timpu aceleasi, si anume ca : bine ca le stiu eu pe toate si ca ghicesc in stele ca e ceva in neregula. Se cam supara iar cand o intreb daca mai e suparat, se inroseste si zice ca nu. Mia mai zis ca rad cand nu e cazul, eu fiind o persoana foarte optimista ce face haz din orice. Ea este o persoana careia ii plac subtilitatile si care vorbeste mult in duble-meaning.
Acum e iar suparata pe mine din motivele enumerate mai sus si de cateva zile nu-mi raspunde, mi-am cerut scuze dar e ca si cum ar astepta ceva de la mine. nu stiu ce sa fac... Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Deci situatia este total anapoda pentru ca este cu dublu meaning iar odata ce ai ales sa fii cu o alta fata este posibil ca si ea sa fii ales sa faca lka fel si sa fie cu alt baiat si astfel sa nu iti mai acorde timp, timp de care tu din obisnuinta ai avea nevoie.
Lucrurile sunt ciudate pentru ca din ceea ce ai spus nu ar rezulta ca totusi ati fost iubiti si ca ati fost ca atare lucru care poate crea la un moment dat un sentiment de discomfort, mai ales daca ea a tinut in secret la tine.
Esti baiat deci va cam trebui sa faci ceva imposibil, mai exact daca stii unde sta sa o astepti de la scoala ( cu o floare - sau un cadouas ) si la care sa-i spui care este situatia dar sa nu-i ii spui ca iti ceri scuze, ci mai degraba sa descrii ceea ce simti aici, mai exact lipsa ei.
Apoi sa pleci de acolo cu o noua relatie,

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori când iți ceri scuze, nu o faci pentru ca realizezi ca ai făcut ceva greșit, ci pentru ca persoana aceea s-a supărat. Poate ca ea crede ca următoarea data când va fi o alta fata o vei lasă iar balta. Din ce ai explicat, părerea mea este ca fata s-a simțit roata de rezerva pentru câtva timp. Poate ca ar trebui sa vorbești cu ea, și sa-i explici exact cum sta treaba și ce simți și tu, ai putea sa-i reamintești cât de buni prieteni erați.

| PassingBY a răspuns:

Fă ce îţi spune inima. Saaaau... dă cu banul. laughing

| MihaelaMiikii a răspuns:

Ai putea sa ii explici intreaga situatie! sau poate sa o inviti la un suc si acolo sa vorbiti pe indelete! si ar fi frumos daca i ai cumpara si niste flori:X BAFTA