| Smile3 a întrebat:

...Am o problema:
Acum un an, dupa ce m-am despartit de fostul, am intalnit un tip cu 2 ani mai mare ca mine, care ma placea (nu am primit o confirmare) Dar sunt sigura deoarece mereu se uita frumos la mine si imi spunea lucruri... Odata chiar mi-a dat de inteles ca i-ar placea sa fim impreuna...In fine!
Ideea e ca eu niciodata nu i-am dat de inteles ca mi-ar placea deoarece eram foarte confuza dupa despartire...Si evident ca pana la urma el s-a saturat si m-a lasat in pace, dar eu abia atunci am realizat ce am pierdut!
Si acum ne comportam de parca nici nu ne-am cunoaste, poate cateodata ne mai zicem : Buna! ...Si atat! Iar eu nu stiu ce sa fac, dar totusi cred ca inca ma place... Aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| dianadiana14 a răspuns:

Pai,daca te-a placut vreodata, se comporta asa pentru ca crede ca nu-ti pasa de el...se simte in plus in viata ta. Daca vrei sa te faci remarcata vorbeste-i, rade la glumele lui si arata-i ca-ti pasa. sper sa te descurci :*:*:* Bafta! Funda?

8 răspunsuri:
| Fluture a răspuns:

Ma regasesc mult in ceea ce ai scris, si de aceea iti spun sa vorbesti cu el, sa comunicati, pentru ca. asta e de fapt solutia. Poti incepe sa-i lasi cateva like-uri pe facebook, daca si el iti va lasa ii poti da un mesaj pe chat, multumindu-i. Poate de aici incepe o conversatie. Poti merge intr-o zi zambitoare la el, sa il saluti, sa-l intrebi ce face. Te poti "ciocni" intr-o zi cu el. big grin

| oOSaritaOo a răspuns:

Bagă-te în vorbă cu el! Nu merită să-l pierzi. happy

| Mlov3u4ever a răspuns:

I-ai id-ul de la cineva si vb...s-au chiar daca trece pe langa tine baga-te in vb cu el.Bafta!

| Smile3 explică:

Problema este ca imi e prea rusine sa ii zic ce simt si de vorbit asa cu el, nu am niciodata timp deoarece el e mereu cu gasca!

| Rawwrr a răspuns:

Du-te si spune-i ce ai pe suflet. happy Nu iti complica viata. kiss

Spune-i ca ii duci dorul si vrei sa fie totul ca inainte.

Iti las id-ul meu pe privat, daca vrei, adauga-ma ca sa vorbim mai multe.

Numai bine. happy

| FaraZahar18 a răspuns:

Buna. suna-l si zi-i ce crezi despre el, daca chiar il placi si simti ceva pentru el! succes si mult noroc in continuare! happy

| DraCuShoara a răspuns:

Buna! am trecut si eu prin astalaughing)te sfatuiesc "sa-ti iei inima in dinti" si sa-i spui ce simti pentru elwinking
P.S.:eu nu am avut curaj si acum regret foarte mult crying