| IsJustLove a întrebat:

Am o "problema": am 14 ani (sunt tare timid) si sunt in dragostit nebuneste de o fata de la scoala mai mica decat mine cu 2 ani.
Ea nici nu stie ca exist. spuneti-mi va rog cum as putea sa-i spun ce simt si sa fim impreuna. Repede.

2 răspunsuri:
| onFire a răspuns:

Salut.
In primul rand trebuie sa vorbesti cu ea prin mess,telefon,mesaje etc si sa va cunoasteti.
Vorbiti despre muzica, filme, sport etc...
Dupa ce vorbesti cu ea mai mult timp o poti invita la un suc, inghetata, prajitura si acolo poti sa-ti exprimi toate gandurile fata de ea happy

Bafta happy

| Rawwwrrrr a răspuns:

Hey`.happy
Pai. Daca esti tare timid va fi mai greu. Poti sa-i spui unui prieten de`al tau sa ii ceara id`ul de mass fetei.happy Tu o vei adauga in lista si veti incepe sa vorbiti. Cand o vei adauga, ea sigur te va intreba "Cine esti?" tu spune-i ca esti uun baiat de la scoala, spune-i cati ani ai, cum te cheama si dai o poza cu tine.happy Poate te va recunoaste.happy Dupa ce incepeti sa vorbiti, intreab-o mai multe despre ea, cum ar fi, muzica preferata, culoare preferata, mancarea carei place, despre prietenii ei, ce`i place sa fac in timpul liber, etc. Apoi spune-i si tu mai multe despre tine. Dupa ce ve`ti vorbi timp de 2-3 zile tot asa, iar ea se va gandi ca esti de treaba si dragut, etc. Spune-i ca simti ceva pentru ea si ca ai vrea sa aveti o relatie.happy Vezi ce iti va raspunde.happy Eu cred ca va merge.happy Sper ca te-am ajutat.:*
Fundita?puppy dog eyes