| claudytza a întrebat:

Am o problema cu parintii mei. Mereu cand le cer, o suma de bani ( destul de mica) ori alocatia mainiciodata nu vor sa-mi dea. Mereu spun ca ni au nici macar un leu. Un timp chiar i-am crezut, dar intr-o zi le-am cerut cativa lei pentru o reviste. Ca de obicei, "nu aveau". Peste o ora un prieten de familie ne roaga sa il ajitam cu o suma ft. mare de bani! Tata a aceptat si i-a dat banii cash! Atuncim-am enervat ft. tare. De atunci nimica nu s-a schimbat. Acelasi raspuns in fiecare zi. Ni sunt suparata ca si-a ajitat prietenul, sunt suparata pentru. ca ei ma mint mereu in legatura cu asta. Va rog ajutati-ma! Vreau sa remediez cu ei acest luceu!

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Mie ar trebui sa-mi puna scoala un portret pe peretele secretariatului la cati bani "am dat" la fondul clasei si la alte lucruri legate de scoalahee hee

| viorel70 a răspuns:

Pai poate tu ceri bani prea des si in sume destul de mari pentru parinti tai dar incearca 1 saptamana sa numai ceri bani si saptamana urmatoare poate iti vor da bani dar spune-le ca iti trebuie pentru la scoala etc ca sa iti de-a ca asa pentru reviste si nujj ce prosti nu iti da ...Asa ca vezi pentru ce le spui ca iti trebuiesc banii data viitoare :d