| Aliceee98 a întrebat:

am o problema...Mie imi place de un tip.El e mai mic decat mine cu 2 ani, la inaltime e mai inalt, dar varsta nu conteaza.Prima data mi-am luat eu inima in dinti si am intrat pe el pe facebook, iar apoi am continuat pe messenger.Ne intelegeam foarte bine.Chiar in acea seara cand am vorbit prima data mi-a cerut si numarul de telefon,m-a sunat si am vorbit si la telefon, apoi am iesit de cateva ori si ne-am mai plimbat pentru ca stam aproape unul de altul, chiar credeam ca si lui ii place de mine si ca ar putea fii ceva intre noi.In urmatoarele zile petreceam timpul impreuna si la scoala, ne intelegeam foarte bine.Pana cand pe romaneste"mi l-a furat o colega". Cand am auzit ca, colega mea stia ca il plac si a fost nesimtita ca s-a bagat, cand speram ca va putea fii ceva intre noi.A fost cu colegamea ceva timp.Bineinteles ca noi nu ne mai intelegeam asa de bine ca si inainte.Nu mai prea intra pe mine pe mess.nici eu pe el.Pana la un moment dat cand colegamea l-a cam suparat rau si s-au despartit.El stia ca imi place de el dinainte sa fie cu colegamea.Dar imi spunea ca nu e pregatit pentru o relatie.straight faceCum ar trebui sa procedez ca sa pot sa fiu cu el.
Ofer funditapuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu ere pregatit pentru o relatie trebuia sa iti zica de la bun inceput si nu sa te lase sa iti faci sperante degeaba

| Criss1997 a răspuns:

Nu cred ca mai merita atentia ta si daca intr`adevar vrea sa fie cu tine ar trebui sa-l bagi in seama, sa fi sincera si sa vezi cum reactioneaza. Daca esti multumita de reactia lui incearca sa vorbesti mai mult cu el decat de obicei. sa il faci sa aiba incredere in tine..si sa fiti prieteni foarte buni, asa puteti fi impreuna. Dar daca reactia lui este negativa si nu-i pasa, fi indiferenta. Indiferenta doare cel mai tare si el daca s`a obisnuit sa fie cautat de tine, se va simti prost vazand ca incetezi si te va cauta el :*