| Anonim1211 a întrebat:

Am o problema putin complicata si am nevoie de sfaturi puppy dog eyes
Sunt in clasa a IX-a si am probleme foarte mari cu engleza. In generala am avut profesori care nu se ocupau de noi, ci doar discutam si radeam la ore. In mare parte nu-si dadeau interesul. Iar acum la liceu am dat peste cea mai rea profesoara. In primul semestru am reusit sa scot media 5 iar semestrul asta o s-o scot mai mare, sper.dar ea ma ameninta cu faptul ca o sa ma lase pe vara chiar daca o sa am nota de trecere. Ma straduiesc din greu sa invat dar degeaba. Daca nu am bazele din generala nu cred ca am sanse sa fiu ca ceilalti. Si datorita acesteia sunt foarte stresata, plang in fiecare dimineata inainte de ora si asta mi-a afectat si sanatatea ajungand chiar si la urgente. Ce sa ma fac? sad

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Sunt o gramada de carti din care poti sa inveti engleza singura, gen "engleza fara profesori" de unde incepi cu bazele adica ce iti lipseste tie. Nici eu nu am avut profesori care sa isi dea interesul pana am ajuns la liceu dar eu engleza am invatat-o din placere, nu pentru medie si sunt un fel de as la engleza.

3 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Cauta un meditator, daca nu iti poti permite gasesti la magazine carti speciale pentru incepatori, sau poti cauta pe net chestii de baza la engleza.Eu am mai invatat cateva lucruri si ascultand muzica in engleza, din jocuri si filme.Multa
bafta

| Mikeyla a răspuns:

Uita-te la filme in engleza de exemplu, asculta melodii in engleza, sau joaca si tu jocuri de genul imvu sau ourworld si daca nu dti engleza sa le raspunzi intri pe google translate. eu asa am invatat engleza in cateva luni ca nici eu nu am facut mare lucru la scoala happy